image008

Zwieńczeniem konkursu literackiego „Miłość, nigdy nie ustaje…” organizowanego w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu dla klas 4-8 była wycieczka do Warszawy na zaproszenie Posła na Sejm - pana Fryderyka Kapinosa. Uczniowie dołożyli wszelkich starań w napisanie twórczych prac konkursowych i organizatorki tego przedsięwzięcia -  polonistki : pani Magdalena Rumak-Markowska oraz Monika Kuroń miały twardy orzech do zgryzienia, aby wybrać najlepsze,  spośród 50 prac,  które wpłynęły na konkurs.  Nagrodzeni uczniowie z entuzjazmem przyjęli niecodzienną nagrodę w formie wycieczki sfinansowanej przez Fundację ARP i 6 czerwca 2023r. wyruszyli do stolicy. Tam, przywitał ich słoneczny „warszawski dzień” i poznali wiele atrakcyjnych miejsc tego miasta.

W pierwszej kolejności  odwiedziliśmy  Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Sejm RP. Pod okiem przewodnika z zainteresowaniem poznali te ogromne gmachy i obserwowali pracę polityków. Dzięki temu jeszcze bardziej oczywista stała się troska i odpowiedzialność za losy naszej Ojczyzny.

Z kolei spacer po Łazienkach Królewskich  w otoczeniu  tętniącej życiem przyrody, napełnił młodych mielczan radością i spokojem. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka. Historia pieniądza i banku oraz zaprezentowane eksponaty,  zrobiły na zwiedzających ogromne wrażenie i zachęciły do oszczędzania.

Długo oczekiwanym punktem programu wycieczki był Stadion Narodowy PGE. Uczniowie z mieleckiej jedenastki mogli poczuć się jak prawdziwi kibice. Zobaczyli, gdzie  piłkarze przygotowują się do meczu, rozgrywają go na ogromnej murawie, udzielają wywiadów a także odbywają szereg zabiegów wspomagających ich siłę i sprawność ruchową. Warsztaty „Piłkarskie nadzieje” przybliżyły fanom piłki nożnej  prawdziwe życie sportowca, które wymaga wiele dyscypliny i pracy nad sobą.

          Wyjazd do Warszawy to z pewnością  wspaniała lekcja historii, polityki, sztuki, architektury, przyrody, literackich inspiracji, ale także  czas integracji,  kiedy mogliśmy pobyć razem i cieszyć się ze wspólnego wyjazdu.

          Uczniowie i opiekunowie wyrażają wdzięczność Panu Fryderykowi Kapinosowi za ufundowanie takiej wspaniałej nagrody głównej. To świetny przykład ilustrujący główny temat konkursu, że pomaganie i okazywanie dobra jest nadrzędną wartością każdego człowieka.

         Jak podkreśla dyrektor szkoły - pani Bogusława Czarny, która również uczestniczyła w wycieczce,  takie wyjazdy znakomicie integrują i  uczą, ale są również odpoczynkiem od codzienności. Uczniowie w praktyczny sposób przyswajają wiedzę i mogą w ten sposób dzielić się nią z innymi.

                                                     Oprac. Magdalena Rumak – Markowska i Monika Kuroń


 

 

 

   

wolontariat

   

oprowadzacy

   

bip

   
© AB