Biblioteka szkolna

image001

Nauczyciele bibliotekarze z naszej szkoły włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego tegoroczna edycja odbyła pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. Z tej okazji bibliotekarze przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, atrakcyjnej i nowatorskiej metody promowania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Noc w bibliotece”, rozwiązywały bajkowe zagadki i chętnie śpiewały piosenki. Celem przeprowadzonych zajęć było zachęcenie dzieci do czytania.


Nauczyciele bibliotekarze.

 

image002

W ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczennice z klasy pani Lidii Pieróg pod opieką nauczycieli bibliotekarzy uczestniczyły w warsztatach pt. „Motanie, plątanie w bibliotece” zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Nr 7 w Mielcu. Dziewczynki z dużym zaangażowaniem uczyły się wykonywać prace ze sznurka, breloczki, zawieszki czy bransoletki. Samodzielnie wykonane na zajęciach breloczki - serduszka okazały się oryginalnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Matki. 

Nauczyciele bibliotekarze

Godziny otwarca biblioteki w roku szkolnym 2022/2023

Obraz1 

Przypominamy uczniom że w czerwcu będą oddawane do biblioteki podręczniki. W razie zagubienia lub zniszczenia prosimy o odkupienie podręcznika, aby w dniu wyznaczonym do zwrotu uczeń przyszedł z całym kompletem książek. W podręcznikach do języka angielskiego i języka niemieckiego znajdują się płyty, które stanowią nieodłączną część podręcznika. Podręczniki bez płyty uznawane są za niezwrócone.

image009Zapraszamy uczniów do zapoznania się z nowościami zakupionymi do biblioteki szkolnej. Są to książki zarówno dla starszych, jak i młodszych czytelników. Szczególnie zachęcamy do sięgnięcia po nowe tytuły z serii „Zaopiekuj się mną”, „Dzienniczek Cwaniaczka”, „Dog Man”, „Kapitan Majtas”, „Hej Jędrek”, „Scooby – Doo” czy „Biuro detektywistyczne nr 2”. Polecamy też nową serię książek pt. „Kocia szajka”. Starszym uczniom proponujemy do przeczytania kolejne części serii „Felix, Net i Nika” czy „Dzieci dwóch światów” oraz książki „Kotka Brygidy”, „Wróg”, „Pax”, „Wielki Rybak”. Poszerzona została oferta lekturowa biblioteki o nowe pozycje dla młodszych uczniów: „Cukierku, ty łobuzie”, „Psie troski”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Mania dziewczyna inna niż wszystkie”. Dla wychowawców i rodziców zakupione zostały książki pozwalające pomóc dzieciom w radzeniu sobie z emocjami i problemami.
Nauczyciele bibliotekarze

image0111Uczniowie klas 2-4 chętnie i licznie włączyli się do zorganizowanego przez bibliotekę szkolną konkursu na napisanie własnej książki.Przyniesione przez nich prace okazały się ciekawie wykonane,bogato ilustrowane,każda zawierała inną niezwykłą historię małego kotka i jego wielkiego psiego przyjaciela. Dlatego postanowiliśmy dyplomami i upominkami nagrodzić wszystkie książeczki, aby podziękować ich autorom i ilustratorom za włożoną pracę oraz zachęcić do dalszego rozwijania swoich umiejętności w tej dziedzinie.Prace uczniów można oglądać na wystawie w bibliotece szkolnej w dniach 15.03.2022-25.03.2022.

Dziękujemy pani Monice Kuroń za rozpropagowanie akcji wśród uczniów klas czwartych.

Organizatorzy:nauczyciele bibliotekarze.

Slide1

W dniach 9.03 – 11.03.2022 w bibliotece szkolnej odbyła się wystawa książek zebranych wśród uczniów naszej szkoły na rzecz biblioteki. Akcję zorganizowali i przeprowadzili uczniowie z klasy 7b (Zuzanna Krawczyk, Gabrysia Kusowska, Klaudia Torba, Kacper Węglarz) pod opieką pani Małgorzaty Śmist.
Nauczyciele biblioteki szkolnej dziękują wszystkim zaangażowanym uczniom oraz organizatorom akcji.

 

   

wolontariat

   

oprowadzacy

   

bip

   
© AB