Patron szkoły

„Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”
Jan Paweł II

„My się w domu dziś uczymy-artystycznie o Patronie Szkoły!”
Nauka w domu , „w zamknięciu” nie musi być nudna! Można ten czas wykorzystać na naukę, zabawę z rodzeństwem, pomoc w domu i jeszcze zrobić coś fantastycznego, a zarazem niezwykłego.

"Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa”.
Święty Jan Paweł II , fr. homilii, Warszawa, 1979 r.


W dniu 18 maja 2020r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu świętowała setną rocznicę urodzin Naszego Patrona Szkoły Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji pragnąc wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył ksiądz Prałat dr Janusz Paciorek.

Uczniowie klas 4- 7 przygotowali prace plastyczne poświęcone patronowi naszej szkoły św. Janowi Pawłowi II. Zapraszamy do obejrzenia naszej >>wirtualnej wystawy<<

Nauczyciel plastyki

Zapraszamy do wirtualnej galerii, w której przedstawione są prace uczniów klas I-III, wykonane jako realizacja tematu ,, Święty Jan Paweł II – Pielgrzym” w ramach zajęć plastycznych. Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy podjęli wyzwanie i przyłączyli się do akcji uczczenia 100.rocznicy urodzin naszego Patrona. Gratulujemy ciekawych pomysłów i pięknego wykonania.

>>zobacz prace<<

„Wy jesteście przyszłością świata!
Wy jesteście nadzieją kościoła!
Wy jesteście moją nadzieją !...”

Słowa te wypowiedział Jan Paweł II do dzieci. I właśnie Wy dzieci- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. św Jana Pawła II uczciliście naszego patrona przygotowując te piękne prace, które możemy teraz zaprezentować.

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie

18 maja przypada 100. rocznica urodzin Patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II. Przygotowywaliśmy się do tego jubileuszu i miało to być wspólne świętowanie urodzin Papieża. Niestety, epidemia koronawirusa zniweczyła nasze plany i sprawiła, że uroczystości i wydarzenia zaplanowane na tę okoliczność w maju zostały przeniesione na późniejszy czas.

Święty Jan Paweł II wskazywał, jak dzieci i młodzież są mu bliscy.

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin tego wielkiego Polaka, który został wybrany na papieża przyjmując imię Jana Pawła II. Był to Papież - Pielgrzym. W czasie swojego pontyfikatu odwiedził wiele krajów, w tym odbył 8 pielgrzymek do Ojczyzny.

 

Naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha, naród rośnie, gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza i tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć.

Jan Paweł II

Śpiewamy razem dla św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy Jego urodzin

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie pod hasłem ,, Jan Paweł II – Pielgrzym”

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 ogłoszony został rokiem Świętego Jana Pawła II. To szczególna okazja do podjęcia refleksji nad owocami pielgrzymek do Ojczyzny Papieża Polaka.

Tradycją naszej szkoły są uroczyste obchody Dnia Patrona św. Jana Pawła II. W środę, 16 października uczniowie pod opieką nauczycieli i dyrekcji udali się do kościoła Trójcy Przenajświętszej, w którym o godzinie 10.00 została odprawiona msza święta w intencji całej społeczności szkolnej. Maszę celebrowała i wygłosił piękne kazanie ks. Sylwester Duda. Następnie w hali sportowej szkoły odbył się koncert p.t. „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie oraz kadra nauczycielska naszej placówki wraz z honorowymi gośćmi. Naszą uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Adriana Miłoś wiceprezydent Miasta Mielca.

   

wolontariat

   

oprowadzacy

   

bip

   
© AB