WARSZTATY PSYCHOPROFILAKTYCZNE „STOP PRZEMOCY”

W ostatnich dniach uczniowie klas siódmych wzięli udział w wyjątkowych warsztatach realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu ministerialnego. Zajęcia prowadziły doświadczone trenerki z Fundacji PRO-FIL z Rzeszowa, które w sposób warsztatowy i angażujący przybliżyły młodzieży tematykę przeciwdziałania przemocy i agresji. Ważnym elementem warsztatów było także dbanie o dobrostan psychiczny. Uczniowie poznali podstawowe techniki radzenia sobie ze stresem i napięciem, uczyli się rozpoznawać swoje emocje oraz sposoby ich konstruktywnego wyrażania. Podczas zajęć młodzież zastanawiała się również, gdzie i w jaki sposób można szukać pomocy w sytuacjach trudnych. Dziękujemy za dawkę wiedzy i cenne wskazówki, które pomogą nam tworzyć szkołę wolną od agresji i przemocy. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie zaangażowali się w ten ważny ministerialny projekt.
Opracowała: Jadwiga Mleczko
Czytaj więcej: WARSZTATY PSYCHOPROFILAKTYCZNE „STOP PRZEMOCY”
Kwiecień – Miesiąc Świadomości Autyzmu 2026
Kwiecień to wyjątkowy czas, w którym na całym świecie solidaryzujemy się z osobami
w spektrum autyzmu.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Autyzm nie jest chorobą, lecz innym sposobem, w jaki mózg odbiera i przetwarza informacje. Osoby z autyzmem mogą inaczej postrzegać kolory, dźwięki czy relacje z innymi ludźmi.
- Autyzm jest diagnozowany u ok. 1 na 100 osób.
- Osoby w spektrum często mają niezwykłe pasje i talenty
- Współczesnym symbolem autyzmu jest tęczowy znak nieskończoności, który pokazuje, że każdy z nas jest częścią różnorodnego świata.
Kwiecień to miesiąc budowania empatii i zrozumienia dla osób w spektrum autyzmu. To czas, by uczyć się, że „inny” nie znaczy „gorszy”. Zachęcamy do udziału w szkolnych akcjach
i noszenia niebieskich akcentów w geście wsparcia. Bądźmy dla siebie nawzajem życzliwi!
Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i to właśnie czyni świat ciekawym! Zespół do Spraw Integracji
WYSTAWA PRAC WIELKANOCNYCH 2026

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole odbyła się wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczniów klas I – III. Piękne, wykonane różnymi technikami prace zachwycały swoją pomysłowością. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem
i kreatywnością.
Dziękujemy za udział.
Każdy z uczestników otrzymał upominek ufundowany przez Radę Rodziców SP nr 11.
Z życzeniami wesołych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych! Organizatorzy
Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Zespołu Downa. Nasza szkoła włącza się do tej akcji na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. W piątek (20 marca) załóż dwie różne skarpetki.
Kolorowe, nie do pary skarpetki symbolizują różnorodność, akceptację i radość życia!
Prosimy, włącz się do akcji! Przeczytaj informacje na temat zespołu Downa umieszczone na szkolnych tablicach. Rozwijaj swoją empatię i otwieraj się na potrzeby innych.
Dobro powraca! Zespół do spraw Integracji
"Przyjazna Szkoła" - Propozycja wsparcia psychologicznego oraz psychoterapeutycznego dla rodziców.
Propozycja wsparcia psychologicznego oraz psychoterapeutycznego dla rodziców
AKCJA PCK-,,Darów moc na Wielkanoc”.

14.03.2026r w sobotę Szkolne Koło PCK przy Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu brało udział w przedświątecznej zbiórce pieniężnej i żywnościowej organizowanej we współpracy z Oddziałem Rejonowym PCK w Mielcu pod hasłem ,,Darów moc na Wielkanoc”. Miejscem akcji był sklep ORZECH przy ul. Wolności 164. Uczniowie z klas : 8b,7a, 7e, 8d, 8c pod opieką p. Teresy Hawron-Cygan, p. Martyny Hawron-Drewnickiej, p. Beaty Niezgody, p. Alicji Sawuły i przedstawiciela Oddziału Rejonowego PCK Franciszka Sajek zebrali 20 reklamówek żywności i kwotę 1214,27 zł. Wykonaliśmy 20 paczek świątecznych z żywnością i słodyczami. Trafiły one do tych rodzin z naszej szkoły , które tego najbardziej potrzebują. Pieniądze wpłacamy do Oddziału Rejonowego PCK w Mielcu dla przedświątecznego wsparcia dzieci i ich rodzin. ,, Wypełnij święta radością i smakołykami”. Dziękujemy darczyńcom za bezinteresowną pomoc.
Opracowała: Opiekun Szkolnego Koła PCK przy SP 11 w Mielcu Teresa Hawron-Cygan
„W kręgu poezji dziecięcej”
11 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Mielcu odbyła się XXVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „ W kręgu poezji dziecięcej”. Młodzi artyści popisywali się umiejętnością pięknej recytacji wybranego przez siebie utworu literackiego z kręgu poezji dziecięcej. Spośród 31 uczestników konkursu z mieleckich szkół, wyróżniony został uczeń naszej szkoły, Oliwier Kusina z klasy 2a za wiersz Danuty Wawiłow pt. „Szybko!”.
Gratulujemy talentu Oliwierowi oraz pozostałym uczniom reprezentującym szkołę w tym konkursie. Wszyscy wystąpili znakomicie, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy uczniów klas 1-3 do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.
Opracowała: Marta Woźniak
Międzynarodowe spotkanie w naszej szkole – uczniowie programu AFS z wizytą
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie zorganizowane w ramach współpracy nauczycielek naszej szkoły, Pani Katarzyny Kuzary, Karoliny Ziobroń oraz Klaudii Golby z nauczycielami ZST oraz z uczestnikami wymiany międzynarodowej realizowanej w ramach programu AFS Intercultural Programs. Gościliśmy wolontariuszki programu oraz dwoje uczniów: Roko z Włoch oraz Kanon z Japonii.
Celem spotkania było przybliżenie naszej młodzieży idei wymiany międzykulturowej, a także stworzenie przestrzeni do bezpośredniego dialogu z rówieśnikami z innych krajów. Roko opowiedział o systemie edukacji we Włoszech, codziennym życiu młodzieży, zainteresowaniach oraz tradycjach rodzinnych w swoim kraju. Kanon zaprezentowała najciekawsze aspekty kultury japońskiej, mówiła o szkolnych zwyczajach, świętach oraz różnicach, jakie zauważyła między Polską a Japonią.
Spotkanie miało charakter otwartej rozmowy – uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania i dzielili się własnymi doświadczeniami. Była to cenna lekcja tolerancji, otwartości oraz budowania relacji ponad granicami językowymi i kulturowymi.
Wolontariuszki AFS przedstawiły również szczegóły dotyczące programu wymiany, podkreślając korzyści płynące z udziału w międzynarodowych projektach edukacyjnych – rozwój kompetencji językowych, samodzielności oraz umiejętności funkcjonowania w środowisku międzykulturowym.
Dziękujemy naszym gościom za inspirujące spotkanie i mamy nadzieję, że dla wielu uczniów stanie się ono impulsem do podjęcia własnych wyzwań w przyszłości.
Czytaj więcej: Międzynarodowe spotkanie w naszej szkole – uczniowie programu AFS z wizytą
Kolorowe dni - dzień żółty 2026

Mając na uwadze zmianę nawyków żywieniowych naszych uczniów zorganizowaliśmy w naszej szkole już kolejny raz żółty dzień. Przyszliśmy ubrani w żółte koszulki i przynieśliśmy owoce i warzywa w tym kolorze. Uczyliśmy się samodzielnie planować i przygotowywać zdrowe posiłki. Uczniowie klas pierwszych spotkali się z panią dietetyk Eweliną Jamróz, w czasie zajęć edukacyjnych samodzielnie przygotowali sałatki owocowo-warzywne i poznali jak powinna wyglądać dobrze skomponowana śniadaniówka. W starszych klasach wraz z nauczycielami przyrządzali sałatki i soki z żółtych warzyw i owoców. W oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania utrwalali wiadomości dotyczące wartości odżywczych żółtych warzyw i owoców oraz prawidłowo przygotowanego drugiego śniadania. Mamy nadzieję, że uczniowie coraz częściej będą spożywali zdrowe śniadania, które dostarczą im wartościowych witamin i minerałów.
Koordynator akcji Iwona Dusza
Szkolny Konkurs Recytatorski - 2026

W dniu 3 marca 2026 w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3, poświęcony polskiej poezji dziecięcej. Wydarzenie miało na celu popularyzację literatury pięknej, rozwijanie zdolności estradowych oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka. Uczniowie zaprezentowali niezwykle bogaty repertuar. Na scenie królowały utwory klasyków, takich jak Jan Brzechwa czy Julian Tuwim. Nie zabrakło również wierszy współczesnych autorów, m.in. Danuty Wawiłow.
Młodzi artyści wykazali się nie tylko doskonałą pamięcią, ale także odwagą, pokonując tremę przed występem publicznym.
Jury, w skład którego weszli nauczyciele: Lucyna Harla, Renata Kozak, Marta Woźniak, oceniało dobór tekstu, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Po burzliwych obradach wyróżniono 5 uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.
• Karbowniczek Ksawery kl.2d
• Kusina Oliwier kl. 2a
• Rostkowska Hanna kl.3d
• Saj Iwona kl. 3a
• Szestakow Szymon kl.2c
Serdecznie gratulujemy wszystkim odważnym recytatorom i dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występów!
Organizatorzy
ZASADY PRZYJĘCIA DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2026/2027
Prezydent Miasta Mielca informuje, że w roku szkolnym 2026/2027 dzieci urodzone w 2019 roku mają obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Do klas I szkół podstawowych w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły na podstawie elektronicznie wypełnionego zgłoszenia oraz dołączonego do niego oświadczenia o miejscu zamieszkania rodziców kandydata oraz kandydata, składanego pod klauzulą odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych oświadczeń.
Obwód Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi. im. św. Jana Pawła II w Mielcu, obejmuje ulice:
Bigo, Ciołkosza, Dąbrówki (nr 1-12), Dziadyka, Edwarda Spiralewicza, Fibicha, Iwaszkiewicza, Józefa Grzycha, Kahla, Kardynała Wyszyńskiego, Kazany, Kolorowa, Koryckiego, Krańcowa, Krempy, Kryczyńskiego, Księdza Gwoździowskiego, Księdza Popiełuszki, Majowa, Matki Teresy, Mikołajczyka, Popiela, Powstańców Warszawy, Przyjazna, Rataja, Sabbata, Siorka, Smoczka, Spacerowa, Szarych Szeregów, Śliwy Franciszka, Świetego Brata Alberta, Świętej Kingi, Trynitarska, Wesoła, Wiesiołowskiego (nr nieparzyste od 11 do końcowego oraz nr parzyste od 14 do końcowego), Witosa (nr nieparzyste od 9 do końcowego oraz nr parzyste od 16 do końcowego), Wł. Warneńczyka (nr 1, 3a, 3b, 5, 6, 7, 9, 13, 14, 16, 16A, 16B, 20), Złota, Zygmuntowska, Żurawskiego.
Kandydaci zamieszkali poza obwodem danej szkoły mogą być przyjęci do klasy I w miarę wolnych miejsc po złożeniu elektronicznego wniosku w ramach postępowania rekrutacyjnego oraz potwierdzenia woli przyjęcia.
Rodzice kandydatów wypełniają zgłoszenie lub wniosek na elektronicznej platformie VULCAN DOSTĘPNEJ POD LINKIEM
https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/mielec
Informacja, jak w systemie Nabór Szkoły podstawowe VULCAN prawidłowo zarejestrować kandydata, znajduje się w załączniku:
Jak w systemie prawidłowo zarejestrować do klasy pierwszej
ZAKOŃCZENIE PROCESU WYMAGA PODPISANIA DOKUMENTÓW PROFILEM ZAUFANYM LUB WYDRUKOWANIA WYPEŁNIONYCH ZGŁOSZEŃ/WNIOSKÓW I DOSTARCZENIA PODPISANYCH DO SZKOŁY PIERWSZEGO WYBORU
Jednocześnie zapraszamy na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się dnia 05.03.2026
w godz. 16.30-18.30
Harmonogram rekrutacji 2026 pdf
IV Szkolny Konkurs Matematyczny 1 z 10 o tytuł "Mistrza Logicznego Myślenia SP 11"

12.02 odbył się finał IV Szkolnego Konkursu Matematycznego 1 z 10 o tytuł "Mistrza Logicznego Myślenia SP 11".
Dziesięcioro uczniów naszej szkoły:
Hubert Wydro,
Laura Brożonowicz,
Szymon Skrzypek,
Aleksandra Światowiec,
Izabela Klich,
Jan Brożonowicz,
Weronika Taraszka,
Mateusz Szot,
Lena Korczykowska,
Jakub Miara
wyłonionych w eliminacjach brało udział w konkursie na zasadach znanego teleturnieju 1 z 10. Po burzliwej grze tytuł "Mistrza Logicznego Myślenia SP 11" zdobyła Izabela Klich z klasy 8d. Wszyscy uczestnicy finału wykazali się szeroką wiedzą matematyczną, szybkim analizowaniem i syntezą faktów. Zwyciężczyni turnieju będzie reprezentować naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie 1 z 10 o tytuł „MISTRZA LOGICZNEGO MYŚLENIA”. Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom, a Izie życzymy powodzenia w konkursie wojewódzkim. Organizator M. Gurba
Czytaj więcej: IV Szkolny Konkurs Matematyczny 1 z 10 o tytuł "Mistrza Logicznego Myślenia SP 11"
I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym

Uczennica naszej szkoły Zofia Wiącek z kl. 6d otrzymała I miejsce w III Powiatowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Powiatową Stację Epidemiologiczną w Mielcu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym. Oprac. Nauczycielka plastyki







