Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Gramy w Ręczną arrow Gramy w Ręczną

Gramy w Ręczną

Logo Gramy w Ręczną   Szkoła SP11 od 1.09.2017r. uczestniczy w programie Gramy w Ręczną. Patronat nad nim sprawuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Jest to program pilotażowy i jest systemem szkolenia w piłce ręcznej dzieci z klas 1-4 szkoły podstawowej. Został uruchomiony w b.r. szkolnym dzięki wsparciu środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środków pochodzących z samorządów i od sponsorów. Nauczycielem-szkoleniowcem jest Ireneusz Szumełda.

ręczna ręczna
ręczna

kliknij zdjęcie aby powiększyć

W 60 minutowych zajęciach odbywających się 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i wtorki uczestniczy 16 uczniów i uczennic z klas 2,3 i 4. Już 8 grudnia uczniowie ci wezmą udział w Festynie Gramy w Ręczną, który odbędzie się w Sieniawie koło Beska. Zajęcia prowadzone są w formie gier i zabaw z piłkami a uczęszczają na nie następujący uczniowie:
Wdowiarz Tymon  2d
Cecuła Kacper  3e
Kochanowska Blanka  3e
Pazdro Alicja  3e
Przybek Brajan  3e
Majewski Oskar  4b
Miara Bartłomiej  4b
Szczygieł Michał  4b
Blicharczyk Gabriel  4c
Nakonieczna Katarzyna  4c
Rzepecka Nikola  4c
Soboń Mateusz  4c
Surowiec Iga  4c
Wróbel Michał  4c
Żak Oskar  4c
Gola Szymon  4d

W ramach programu w dniach 17-19 września w Rzeszowie Ireneusz Szumełda wziął udział w kursokonferencji „Handball at School”, którą na zaproszenie ZPRP prowadziła metodyk i trener Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), Maria Luisa Estriga  z Uniwersytetu w Porto.