Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Dla ucznia arrow Informacje arrow Wycieczka na Ranczo Alpaka do Woli Baranowskiej

koronawirus

Przekaż 1 % podatku

podatek

Weź nie truj
ESA

Wycieczka na Ranczo Alpaka do Woli Baranowskiej

alpaki_logo.jpg

W dniu 06.10.2020 r uczniowie klasy 5a i 7s wraz z wychowawcami p. Teresą Hawron – Cygan, p. Martą Woźniak i p. Beatą Niezgoda wybrali się na wycieczkę do urokliwego miejsca w Woli Baranowskiej zwane „Ranczem Alpaka”.

Głównym celem wycieczki było integracja zespołów klasowych oraz obcowanie z przyrodą ożywioną w postaci zwierząt mieszkających na ranczo. Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać te niesamowite zwierzęta. Wspólnie karmili: alpaki, kozy, świnkę i króliki, natomiast kangury, papugi oraz pawie mogły obserwować. Mieli okazję sprawdzenia swojej odwagi i umiejętności obcowania ze zwierzętami, co sprawiało im ogromną radość.

Kolejną atrakcją były zabawy przy muzyce prowadzone przez animatorkę (tańce, konkursy, gry) oraz pieczenie kiełbaski na ognisku, która w takim otoczeniu smakowała wyjątkowo.

Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach z rękodzielnictwa, gdzie każdy mógł „wypchać” swoją alpakę, nadając jej imię i zabrać do domu. Nagrodą za wykonaną pracę była zabawa na dmuchanym placu zabaw. Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikaty Przyjaciół Alpak. Bardzo, miło spędziliśmy czas i na pewno tam wrócimy. „Ranczo Alpaka” jest godne polecenia.

Opracowała: mgr Beata Niezgoda

Wycieczka Alpaki