Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki.
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki.

MoniuszkoZgodnie z uchwałą sejmu RP  rok 2019 ustanowiony został Rokiem Stanisława Moniuszki. W związku z tym  w SP 11 w Mielcu  realizowany jest projekt „Moniuszko…”  W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klas  siódmych i ósmych  naszej szkoły w dniu 18.10.2019  wraz z opiekunami p.M.Rybą, p.E.Golą, P.M.Kuroń, p.M.Rumak-Markowską wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu, które odbyło się w sali widowiskowej SCK  w Mielcu. Niezwykły gość - Elżbieta Stanisława Janowska-Moniuszko , prapraprawnuczka Stanisława Moniuszki, naszego wybitnego kompozytora, twórcy opery narodowej , spotkała się z  przedstawicielami społeczności uczniowskiej  mieleckich szkół podstawowych.
 
Tematem  była oczywiście biografia i twórczość Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Mielecka młodzież miała okazję posłuchać krewnej kompozytora, która opowiadała o pradziadku nie tylko jako o twórcy, lecz także jako o człowieku, członku rodziny. Wśród galerii postaci, które przedstawiała , byli potomkowie rodu Moniuszków, o których bohaterka spotkania miała encyklopedyczną wiedzę. Znalazła też czas na rozmowę z mielecką młodzieżą. Elżbieta Moniuszko na pytania z sali odpowiadała wyczerpująco i serdecznie. Nic dziwnego, pani Elżbieta podkreślała, że najbardziej lubi spotkania z dziećmi i młodzieżą.
Jesteśmy wzruszeni, że prapraprawnuczka naszego wielkiego rodaka gościła w Mielcu i że zgodziła się podzielić swoją wiedzą. Na zakończenie spotkania można było wykonać pamiątkowe zdjęcie z niezwykłą osobą, co oczywiście uczniowie SP 11 uczynili.   zobacz zdjęcia

 

< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020