Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Biblioteka szkolna arrow Noc bibliotek 2019.
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Noc bibliotek 2019.

 NOC BIBLIOTEK to wielkie święto bibliotek i czytania, akcja ta  w niekonwencjonalny sposób zachęca  do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Nasza szkoła po raz piąty  wzięła udział w tej  ogólnopolskiej akcji, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. W dniach 1 – 4 października w szkole odbyło się wiele atrakcyjnych wydarzeń i przedsięwzięć promujących czytelnictwo oraz zachęcających uczniów do korzystania z zasobów biblioteki.
 

Rozpoczęliśmy projekcją filmu pt. „Ptyś i Bill”. Po obejrzeniu filmu uczniowie z ochotą wypowiadali się o filmie i odczuciach, które w nich wzbudził. Wspólnie doszli do wniosku, że opowiada o sile prawdziwej przyjaźni i wielu ekscytujących przygodach, którym towarzyszy dreszczyk emocji i tajemnica.
Biblioteka szkolna zorganizowała akcję czytania dla uczniów z klas 1-3 baśni H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” oraz spotkanie z wierszem pt. „Wierszowiązałki”.
W klasach młodszych odbyło  się wspólne czytanie wiersza pt. „Po co są wiersze?”,  zajęcia „Dzień i noc” na podstawie książki pt. „Wielka księga ciemności”. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach zorganizowanych przez Biblioteką Publiczną Nr 7 pt. „Przepis na przyjaźń”.
W starszych klasach  uczniowie brali udział w drużynowych kalamburach, rozwiązywali test „Magia książek”, uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Komiksowe opowieści o Kubusiu Puchatku”. Odbył się konkurs pisania  wierszy do wspólnego czytania  oraz „Dzień Głośnego Czytania”. Uczniowie przygotowali  ciekawe rozprawki „Czy warto czytać książki?” oraz ilustracje zachęcające do czytania „Moja ulubiona książka”.
Wychowankowie świetlicy chętnie uczestniczyli w grach i  zabawach  związanych tematycznie ze znanymi bajkami i baśniami. Dzieci przygotowały ilustracje do popularnych utworów.  Najciekawsze prace uczniowie umieścili na plakacie „Świetlica czyta dzieciom”.
Nie zabrakło również w naszej szkole wizualnej strony akcji Nocy Bibliotek: plakaty promujące czytelnictwo, wystawy prac, zakładki do książek, komiksy, gazetki edukacyjne, strony tytułowe do książek, wystawA nowości zakupionych do biblioteki szkolnej z funduszu NPRCz.
Biblioteka szkolna stała się w tych dniach inicjatorem i miejscem realizacji ciekawych, nieszablonowych warsztatów kreatywnego działania. Pointą wszystkich działań mogą być słowa autora lektur szkolnych Kornela Makuszyńskiego „Książka, to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”     zobacz zdjęcia
 
Organizatorzy:  Biblioteka szkolna oraz mgr E. Mazur, mgr mgr B.Kudyba, mgr G. Świerk, mgr D. Baltyzar, mgr M.Rumak, mgr J. Trela.< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020