Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Biblioteka szkolna arrow Noc bibliotek 2019.

Weź nie truj
ESA

Noc bibliotek 2019.

NOC BIBLIOTEK to wielkie święto bibliotek i czytania, akcja ta  w niekonwencjonalny sposób zachęca  do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Nasza szkoła po raz piąty  wzięła udział w tej  ogólnopolskiej akcji, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. W dniach 1 – 4 października w szkole odbyło się wiele atrakcyjnych wydarzeń i przedsięwzięć promujących czytelnictwo oraz zachęcających uczniów do korzystania z zasobów biblioteki.

Rozpoczęliśmy projekcją filmu pt. „Ptyś i Bill”. Po obejrzeniu filmu uczniowie z ochotą wypowiadali się o filmie i odczuciach, które w nich wzbudził. Wspólnie doszli do wniosku, że opowiada o sile prawdziwej przyjaźni i wielu ekscytujących przygodach, którym towarzyszy dreszczyk emocji i tajemnica.
Biblioteka szkolna zorganizowała akcję czytania dla uczniów z klas 1-3 baśni H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” oraz spotkanie z wierszem pt. „Wierszowiązałki”.
W klasach młodszych odbyło  się wspólne czytanie wiersza pt. „Po co są wiersze?”,  zajęcia „Dzień i noc” na podstawie książki pt. „Wielka księga ciemności”. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach zorganizowanych przez Biblioteką Publiczną Nr 7 pt. „Przepis na przyjaźń”.
W starszych klasach  uczniowie brali udział w drużynowych kalamburach, rozwiązywali test „Magia książek”, uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Komiksowe opowieści o Kubusiu Puchatku”. Odbył się konkurs pisania  wierszy do wspólnego czytania  oraz „Dzień Głośnego Czytania”. Uczniowie przygotowali  ciekawe rozprawki „Czy warto czytać książki?” oraz ilustracje zachęcające do czytania „Moja ulubiona książka”.
Wychowankowie świetlicy chętnie uczestniczyli w grach i  zabawach  związanych tematycznie ze znanymi bajkami i baśniami. Dzieci przygotowały ilustracje do popularnych utworów.  Najciekawsze prace uczniowie umieścili na plakacie „Świetlica czyta dzieciom”.
Nie zabrakło również w naszej szkole wizualnej strony akcji Nocy Bibliotek: plakaty promujące czytelnictwo, wystawy prac, zakładki do książek, komiksy, gazetki edukacyjne, strony tytułowe do książek, wystawA nowości zakupionych do biblioteki szkolnej z funduszu NPRCz.
Biblioteka szkolna stała się w tych dniach inicjatorem i miejscem realizacji ciekawych, nieszablonowych warsztatów kreatywnego działania. Pointą wszystkich działań mogą być słowa autora lektur szkolnych Kornela Makuszyńskiego „Książka, to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”     zobacz zdjęcia

Organizatorzy:  Biblioteka szkolna oraz mgr E. Mazur, mgr mgr B.Kudyba, mgr G. Świerk, mgr D. Baltyzar, mgr M.Rumak, mgr J. Trela.

SP 11 Mielec © 2020