Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Dla ucznia arrow Informacje arrow Konkurs historyczny "Chcieliśmy tylko wolnej Polski!"

Konkurs historyczny "Chcieliśmy tylko wolnej Polski!"

Miasto Dębica, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, zapraszają do udziału w konkursie historycznym „Chcieliśmy wolnej Polski” adresowanym do młodzieży z województwa podkarpackiego i dolnośląskiego.

Konkurs objął patronatem Premier RP Mateusz Morawiecki, Prezes IPN dr Jarosław Szarek oraz Podkarpacki i Dolnośląski Kurator Oświaty.
Wierzymy, że proponowana formuła pozytywnie wpłynie na przebieg konkursu, a udział w konkursie będzie dla dzieci i młodzieży okazją do poszerzenia swojej wiedzy historycznej i zmotywuje młodych ludzi do poszukiwania trwałych, uniwersalnych wartości, o które walczyli żołnierze Polski Podziemnej, zarówno w okresie okupacji niemieckiej, jak również w okresie zniewolenia komunistycznego.

W ramach zadań konkursowych uczniowie poszczególnych szkół mają do wykonania:

• szkoły podstawowe
Formuła 1
– Opracowanie port folio poświęconego wybranej postaci –bohaterowi walk
o niepodległość Polski z okresu 1939-1989 z terenu województwa podkarpackiego lub dolnośląskiego;

Formuła 2
–Udział w konkursie krasomówczym – oddzielnie dla województwa
podkarpackiego i dolnośląskiego.

•szkoły ponadpodstawowe
Formuła 1
– Nagranie filmu dokumentalnego lub reportażu poświęconego wybranej
postaci – bohaterowi walk o niepodległość Polski z okresu 1939 - 1989
z terenu województwa podkarpackiego lub dolnośląskiego;

Formuła 2
–Udział w konkursie krasomówczym –oddzielnie dla województwa
podkarpackiego i dolnośląskiego

Dokumenty do pobrania: https://chcielismywolnejpolski.pl/
Regulamin_Konkursu_Chcieliśmy-tylko_wolnej_Polski

Formularz_zgłoszeniowy_Konkursu_Chcieliśmy_tylko_wolnej_Polski

Organizatorzy i Partnerzy:

Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia
Miasto Dębica
Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy.
Patronaty Honorowe:
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki