Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Biblioteka szkolna arrow Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

N asza szkoła dołączyła do ogólnokrajowej akcji  promującej czytanie „Jak nie czytam,  jak czytam”.ównym celem tego przedsięwzięcia jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż  traktują czytanie  jako przykry obowiązek.
Już dwa tygodnie wcześniej uczniowie zaczęli przygotowywać plakaty zachęcające do czytania, które później ozdobiły korytarze szkoły, pomieszczenia biblioteki publicznej oraz gazetki, które zapoznały uczniów z ideą akcji.

W dniu 10 czerwca uczniowie klas 1-3 udali się do zaprzyjaźnionej  Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 w Mielcu.  Zabrali ze sobą przygotowane przez starszych kolegów plakaty zachęcające do czytania oraz ulubione książki. Uczniowie mogli przebrać się w postacie z bajek. Na miejscu panie zapoznały ich ze zbiorami, a później na placu przy budynku biblioteki odbyły się ciekawe zajęcia promujące czytanie.

W klasach 4-8 o godzinie 10.00 odbyło się wspólne czytanie fragmentów książki Doroty Terakowskiej pt. „Lustro pana Grymsa”. Przedsięwzięcie to odbyło się w klasach przy pięknej scenerii oraz na podwórku szkolnym na świeżym powietrzu. Mimo, iż akcja odbywała się po raz pierwszy w naszej szkole przebieg  jej  był naprawdę  zorganizowany i dopracowany  - zarówno wielkie, całodzienne obchody, jak i kameralne wspólne czytanie pozostanie w pamięci uczniów i zmotywuje do obcowania z książką.
zobacz zdjęcia

W przygotowanie akcji włączyły się nauczycielki:: Beata Kudyba, Magdalena Rumak-Markowska, Jadwiga Trela, Krystyna Antonów, Karolina Ziobroń, Iwona Zygmunt, Jadwiga Herchel