Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Biblioteka szkolna arrow Jak nie czytam, jak czytam
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Jak nie czytam, jak czytam

N asza szkoła dołączyła do ogólnokrajowej akcji  promującej czytanie „Jak nie czytam,  jak czytam”.ównym celem tego przedsięwzięcia jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż  traktują czytanie  jako przykry obowiązek.
Już dwa tygodnie wcześniej uczniowie zaczęli przygotowywać plakaty zachęcające do czytania, które później ozdobiły korytarze szkoły, pomieszczenia biblioteki publicznej oraz gazetki, które zapoznały uczniów z ideą akcji.
 
W dniu 10 czerwca uczniowie klas 1-3 udali się do zaprzyjaźnionej  Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 w Mielcu.  Zabrali ze sobą przygotowane przez starszych kolegów plakaty zachęcające do czytania oraz ulubione książki. Uczniowie mogli przebrać się w postacie z bajek. Na miejscu panie zapoznały ich ze zbiorami, a później na placu przy budynku biblioteki odbyły się ciekawe zajęcia promujące czytanie.
 
    W klasach 4-8 o godzinie 10.00 odbyło się wspólne czytanie fragmentów książki Doroty Terakowskiej pt. „Lustro pana Grymsa”. Przedsięwzięcie to odbyło się w klasach przy pięknej scenerii oraz na podwórku szkolnym na świeżym powietrzu. Mimo, iż akcja odbywała się po raz pierwszy w naszej szkole przebieg  jej  był naprawdę  zorganizowany i dopracowany  - zarówno wielkie, całodzienne obchody, jak i kameralne wspólne czytanie pozostanie w pamięci uczniów i zmotywuje do obcowania z książką.
zobacz zdjęcia
 
 
                                               W przygotowanie akcji włączyły się nauczycielki:: Beata Kudyba, Magdalena Rumak-Markowska, Jadwiga Trela, Krystyna Antonów, Karolina Ziobroń, Iwona Zygmunt, Jadwiga Herchel

< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020