Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Szkolny Dzień Języka Niemieckiego
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Szkolny Dzień Języka Niemieckiego

   W dniu  14 maja odbył się w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Uczniowie klas siódmych i ósmych zaangażowani w projekt zaprezentowali na specjalnie przygotowanych stoiskach różności kulturoznawcze dotyczące krajów niemieckojęzycznych, głównie Niemiec. Prezentacje dotyczyły wiadomości geograficznych /landy, największe miasta, kraje sąsiadujące/, a także literatury, sportu, no i rzecz jasna kuchni.  
 

  Uczniowie-opiekunowie stoisk przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas młodszych specjalne, różnorodne zadania do wykonania, każdy zwiedzający wykonując je zdobywał więc cenne informacje. Do zadań tych należały:  ułożenie puzzli z landów  Niemiec , rozwiązanie quizów dotyczących lotniska we Frankfurcie nad Menem, piłki nożnej, skoków narciarskich, odsłuchanie i rozpoznanie utworów słynnych klasyków wiedeńskich, rozpoznanie znanych bajek braci Grimm, degustacja tzw. ’Kartoffelsalat’ i grillowanych kiełbasek z rąk przebranych w bawarskie stroje dziewczyn, analiza przestrzenna architektonicznego zabytku jakim jest ‘Brama Brandenburska’ oraz rozwiązanie quizu na temat tej historycznej budowli. Uczniowie realizujący projekt, zainspirowani i koordynowani  przez swoją nauczycielkę języka niemieckiego panią Karolinę Ziobroń, wykazali się niezwykłą pomysłowością i pracowitością w przygotowaniu swoich stanowisk i zgodnie przyznają, że taka forma zdobywania wiedzy bardzo im odpowiada.    zobacz zdjęcia     

Opracowała: mgr Karolina Ziobroń
 

< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020