Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Wycieczki i zielone szkoły arrow Astronomia w pigułce i czekolada.
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Kontakt
 

Astronomia w pigułce i czekolada.

 22 listopada uczniowie klasy 7a, 7b,7c SP 11 w Mielcu  wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę di do Rzeszowa. Najpierw udali się na Uniwersytet Rzeszowski, gdzie  wcielili się w rolę studentów astronomii oraz  fizyki i uczestniczyli  w wykładzie „ Astronomia w pigułce”. Następnie uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach i pokazach z ciekłym azotem. Zajęcia te przybliżyły każdemu magię i tajemnice niskich temperatur. Ciekły azot, którego temperatura wynosi -196 C pozwala odczuć granicę zimna w okolicy temperatury zera krytycznego.

Wykonywane doświadczenia wizualnie wyglądały bardzo efektownie. Uczniowie z zapartym tchem poczuli przez chwilę moc fizyki. Podsumowaniem podczas pobytu na uczelni były praktyczne zastosowania nauk ścisłych – głownie fizyki  w codziennym życiu. Uczniowie z zapartym tchem obserwowali praktyczne  prezentacje zastosowania fizyki w życiu codziennym i zrozumieli, że jest to podstawowa, najważniejsza i najbardziej ścisła nauka przyrodnicza. Po części naukowej przyszedł czas na chwilę relaksu w pobliskiej rzeszowskiej fabryce czekolady. Tam uczniowie zabawiali się przygotowując  tabliczki czekolady i  tworzyli własne czekoladowe rysunki. Oczywiście podczas pracy nie zabrakło emocji związanych z  tak słodkim zajęciem. Pełni wrażeń z wycieczki uczniowie powrócili do Mielca.  Na pewno ten dzień będą długo wspominać. Opiekunowie wycieczki: mgr Anna Górska, mgr Anna Ptak, mgr Magdalena Rumak-Markowska, mgr Paulina Chmaj     zdjęcia
Opracowała: mgr Magdalena Rumak – Markowska
 
< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 582 53 08, email: sp11mielec@onet.pl
::
SP 11 Mielec © 2019