Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Szansa dla szkół

Szansa dla szkół
III etap projektu PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY zakończony.

pierwszaki.jpg

W bieżącym roku szkolnym 2010/11 klasa I a realizowała projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Prace z nim związane rozpoczęły się już jesienią od cyklu szkoleń i innych działań przygotowawczych. Od 3 stycznia w wymiarze 3 godzin tygodniowo odbywały się zajęcia pozalekcyjne. Podczas cotygodniowych spotkań realizowano zadania Projektu według autorskiego programu nauczycielek prowadzących. Nosił on tytuł „Życie w lesie w różnych porach roku".

Czytaj całość...
Pierwszaki w leśniczówce

pierwszaki.jpg19 kwietnia 2011 r  w  ramach realizacji projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawczyń, pań B. Kudyby i E. Wyparło pojechali do Leśnictwa Mościska. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z leśniczym p. Januszem Wroną, który zaprezentował wspaniałą kolekcję trofeów myśliwskich w swojej leśniczówce. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o podstawowych zasadach prowadzenia gospodarki leśnej. Prowadzący starał się odpowiedzieć na szereg pytań związanych z zasadami zachowania się w lesie, ochroną zwierząt i roślin, sposobami odnawiania się lasu oraz ochroną przed pożarami.  Następnie odbyła się lekcja sadzenia drzewek w lesie, a potem ognisko i zabawy na parkingu. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie postaw aktywnego uczestnictwa w ochronie przyrody oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci. Zamysłem nauczycieli było kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci poprzez pracę, zabawę i naukę.
Podczas zajęć w lesie uczniowie rozwijali inteligencję przyrodniczą, wizualno- przestrzenną, logiczno- matematyczną i intrapersonalną.

więcej zdjęć

III Etap projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

Ruszyła  III edycja  Projektu  Edukacyjnego  „Pierwsze  uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. W bieżącym roku szkolnym bierze w niej udział   klasa I „a” – integracyjna. Od  2 IX 2010r. uczniowie podczas lekcji i przerw  zapoznają  się ze  środkami  dydaktycznymi  przygotowanymi  do realizacji  Projektu. Od 3 I 2011r. w trakcie zajęć pozalekcyjnych  będą poznawać życie w lesie w różnych porach roku. Uczniowie będą pracować w  ośrodkach  zainteresowań i  rozwijać  kompetencje  kluczowe (językową, matematyczno-przyrodniczą,  artystyczną  i  ruchową,  komunikacyjno-informatyczną i społeczną ).
Obecnie klasa I „a” pracuje nad przygotowaniem pracy plastyczno-technicznej „Jestem Pierwszakiem – odkrywcą przyrody”.

klasa1a  klasa1a

II etap projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy
16.06.2010 odbył się pokaz efektów pracy uczniów z kl. I c realizujących projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” pod kierunkiem wychowawcy Teresy Bączek. Koncepcja projektu oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać. Wykorzystanie w praktyce teorii H. Gardnera zapewniło uczniom doświadczenia edukacyjne i społeczne na miarę ich uzdolnień, możliwości, potrzeb.  Umożliwiło działania we wszystkich dziedzinach aktywności a szczególnie: matematyczno – przyrodniczej, artystycznej, komunikacyjno – informacyjnej, ruchowej, językowej oraz społecznej.

I etap programu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

II c15 grudnia 2009 odbył się pokaz efektów I etepu programu  „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". W pokazie uczestniczyli uczniowie kl. II c. Zaproszeni goście wicekurator Antoni Wydro,koordynator wojewódzki Alina Pieniążek, edukator Barbara Wolny, dyrektor SP 11 Bogusława Czarny, wicedyrektor Elżbieta Soja oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Mali aktorzy zmagali się ze swoimi rolami w przedstawieniu pt. „Bajki w walce z agresją". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w czasie pierwszego etapu.

więcej zdjęć

<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>