Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności

Weź nie truj
ESA

Weź nie truj
Nasza szkoła bierze udział w programie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej  na rzecz czystego powietrza pod hasłem ”WEŹ NIE TRUJ”

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Projekt ESA obejmie w naszej szkole działania edukacyjno - informacyjne w obszarze ochrony czystości powietrza ze szczególnym uwzględnieniem problematyki SMOGU - przyczyn jego powstawania, wpływu na zdrowie oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Działania w projekcie opierać się będą na:
- edukacji uczniów
- zamieszczeniu na stronie internetowej szkoły podstrony o charakterze informacyjnym - zawierającej ciekawostki o SMOGU i projekcie – otrzymanych z NASK
- przygotowaniu prezentacji uczniowskich
- bieżącym monitorowaniu przez uczniów, rodziców stanu czystości powietrza w okolicy szkoły i adekwatnym planowaniu aktywności.

Szkoła w ramach  projektu ESA  została wyposażona w system pomiarowy oznaczający jakość powietrza. Dane zbierane przez mierniki  są udostępniane przez Internet na stronie https://esa.nask.pl oraz prezentowane na ekranie informacyjnym na budynku szkoły.

Opracowała: mgr Bożena Pietryka- Klecha