Aktualności

image001 

Harmonogram spotkań z rodzicami 

klasy I-IV

klasy V-VIII

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

klasy 1-4

klasy 4-8 

Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w poniedziałek 2 września o godz 8:00 w parafii Trójcy Przenajświętszej.

image008

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce.

Średnia ocen wszystkich uczniów klas 4 – 8 to 4,48.

Najwyższą średnią ocen uzyskały:
Klaudia Korczak 8 d – 6,0
Angelika Korczak 8 d – 6,0
Nikola Korczak 6 d – 6,0
Aleksandra Światowiec 6 c – 6,0

 


Na poziomie poszczególnych klas najlepsze wyniki osiągnęli :


Wśród klas czwartych – klasy 4 c i 4 d – 4,78

Żmuda Weronika 4 c – 5,73
Wśród klas piątych – klasa 5 b – 4,76
Rado Franciszek 5 c – 5,83
Wśród klas szóstych – klasa 6 c – 4,64
Światowiec Aleksandra 6 c – 6,0
Korczak Nikola 6 d – 6,0
Wśród klas siódmych – klasa 7 c – 4,59
Rzeszutek Julia 7 b – 5,76
Krakowski Gabriel 7 d – 5,79
Wśród klas ósmych – klasa 8 d – 4,97
Korczak Klaudia 8 d – 6,0
Korczak Angelika 8 d – 6,0


GRATULUJEMY !!! Obraz1

 

image009Wyjątkowa grupa uczniów biorących aktywny udział w życiu szkoły, osiągających sukcesy w konkursach, mających wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce została wyróżniona statuetką „NAJEPSZA JEDENASTKA” oraz otrzymała bon upominkowy ufundowany przez Radę Rodziców:


Magdalena Miara, Amelia Leżoń, Apolonia Surman, Julia Kisiel, Kaja Bąk, Klaudia Korczak, Miłosz Graniczka, Gabriel Krakowski, Aleksandra Światowiec, Nikola Korczak, Julia Tomaszewska, Julia Rzeszutek, Angelika Korczak, Hubert Wydro.


Uroczyste wręczenie statuetek oraz nagród odbyło się podczas zakończenia roku szkolnego na amfiteatrze szkolnym, a gratulacje i życzenia wyróżnionym uczniom złożyła pani dyrektor Bogusława Czarny, przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Ćwieka – Anysz oraz pan wiceprezydent Miasta Mielca Tomasz Leyko.

image00618.06.2024r. w Tuszowie Narodowym odbyło się podsumowanie VII POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KLAS VI POD PATRONATEM WÓJTA GMINY TUSZÓW NARODOWY w roku szkolnym 2023/2024. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. I etap szkolny – odbywał się 17.04.2024 - test online. Do drugiego etapu, który odbył się w Tuszowie Narodowym 8.05.2024, zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły: Izabela Klich z klasy 6d i Kacper Machała z klasy 6c. Finalistą konkursu został Kacper Machała z klasy 6c.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
Opiekun Maria Gurba

image007

 

W roku szkolnym 2023/2024 na lekcjach historii realizowano różne projekty – rocznicowe i okolicznościowe oraz wynikające z treści programowych. Metoda projektu stwarza szansę rozwijania zainteresowań historycznych uczniów, zaciekawienia ich problematyką historyczną. Przyczynia się do pogłębienia i poszerzenia wiedzy, niezwykle istotnej dla określenia swojej tożsamości i pochodzenia, nie tylko tej historycznej, ale również z zakresu innych nauk, blisko powiązanych z historią. Uczniowie, pracując nad projektem, mieli możliwość nabywania wielu umiejętności, kształtowania samodzielności i odpowiedzialności, podejmowania działań w grupie, rozwoju kreatywności oraz doskonalenia wielu pozytywnych cech charakteru. Wykonane prace uczniów zaprezentowano w formie wystaw na korytarzu szkolnym.

 

 

 

Opracowanie: Ewa Czerwonka

 image001                                                 ”Człowiek jest sobą, gdy gotów jest siebie przewyższać”

Święty Jan Paweł II

Z wielka radością oraz dumą przekazujemy wiadomość, iż uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu – Julia Rzeszutek została  laureatką Mieleckiego Lauru Kultury.

Przedsięwzięcie to ma na  celu nie tylko docenienie wybitnych osiągnięć artystycznych młodzieży, ale również ich promocję na szeroką skalę. Nagroda jest przeznaczona dla młodych ludzi, którzy mają na swoim koncie znaczące sukcesy artystyczne o zasięgu ogólnopolskim. To wyróżnienie ma na celu nie tylko nagradzanie, ale także motywowanie młodych artystów do dalszego rozwijania swoich talentów i dążenia do kolejnych sukcesów.

Nagrody zostały wręczone przez Prezydenta miasta Mielca Pana Radosława Swoła w 5 kategoriach: muzyka, literatura, taniec, plastyka oraz inne.

image001

Kiedy już bardzo chcemy, żeby zaczęły się wakacje… Aktywne lekcje pomagają nam wytrwać ostatni czas w szkole!


Uczniowie klasy 5c SP 11 w Mielcu podczas lekcji języka polskiego wykazali się niezwykłą kreatywnością. Zainspirowani wierszem Anny Kamieńskiej „Widok z gór” przygotowali ojczyste pejzaże. Praca w grupach była niesamowitym przeżyciem oraz cenną lekcją integracji i współpracy. Jest to przykład, gdzie uczniowie dzielą się pomysłem i uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.


Aleksandra Wrażeń, Magdalena Rumak-Markowska

image004

 

 

W konkursie plastycznym pt. „Hormann oczami dziecka” uczennica naszej szkoły :
Aleksandra Światowiec otrzymała I miejsce ( i nagrodę główną - 500 zł) . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Oprac. Nauczycielka plastyki

 

 

 

 

image024W dniu 17 czerwca w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023- pod hasłem „ Bliżej siebie i innych, z dala od używek”. Wśród laureatów konkursów znalazło się 2 uczniów z naszej szkoły : Maja Szklarz z kl. 7c (konkurs edukacyjno –profilaktyczny „Mój pomysł na zdrowie”) i Mateusz Wróbel z kl. 8c ( konkurs plastyczny „Rosnę zdrowo”). Wręczone zostały nagrody przekazane przez realizatorów kampanii Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania oraz specjalne upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta Mielca, w imieniu którego wręczenia dokonali Zastępca Prezydenta Tomasz Leyko wraz z Naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agatą Ćwięką. 


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opr. Nauczycielka plastyki

Dziady logoWprowadzenie uczniów w świat literatury romantycznej często bywa wyzwaniem, szczególnie gdy chodzi o dramaty pełne symboliki i głębokich znaczeń. Uczniowie klasy 7a i 7c postanowili sprostać temu wyzwaniu, organizując kreatywną lekcję z wykorzystaniem rekwizytów. Lekcja miała na celu nie tylko zapoznanie uczniów z treścią i przesłaniem „Dziadów cz. II”, ale także rozwijanie ich umiejętności interpretacyjnych, kreatywności i zdolności do pracy w grupie. Poprzez interaktywną formę zajęć, uczniowie mieli okazję zaangażować się w naukę na zupełnie nowym poziomie. Lekcja wzbudziła zainteresowanie literaturą polską i dramatem romantycznym, co jest cennym osiągnięciem w edukacji humanistycznej. Podziękowania należą się wszystkim uczniom za ich zaangażowanie i kreatywność.

Małgorzata Śmist

Ignacy logoW roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy IV b przystąpili do realizacji programu oświatowego- Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”. Celem projektu była popularyzacja polskiej nauki oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na doświadczeniach, pracy w grupach i wzajemnej współpracy.

Projekt składał się z 12 etapów obfitujących w ciekawe doświadczenia oraz zadania, dzięki którym młodzi odkrywcy wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii oraz poznali sylwetki naukowców z dziedziny energetyki.

Być jak Ignacy to doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą, który pokazał dzieciom, że nauka może być fascynującą przygodą, pełną niespodzianek.

Opracowała Monika Wałek

>>> Film - kliknij<<<


Szczawnica logo4 czerwca 2024 r. klasy 6 d, 6 b i 7 b pod opieką swych wychowawców : p. Moniki Kuroń, p. Moniki Sołtys i p. Magdaleny Rumak – Markowskiej udały się na wycieczkę do Szczawnicy. Po spotkaniu z przewodnikiem, wspólnie pokonaliśmy górski szlak Wąwozem Homole i mogliśmy nacieszyć się pięknymi widokami. Następnie spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym Szczawnica i odwiedziliśmy obowiązkowy punkt na mapie tego miasta, czyli Pijalnię Wód Leczniczych, gdzie spróbowaliśmy naturalnych wód mineralnych. Ze względu na niesprzyjającą pogodę musieliśmy zrezygnować z wjazdu kolejką na Palenicę i zjazdy grawitacyjne, ale za to wstąpiliśmy do McDonald’sa. Posileni i zadowoleni wróciliśmy do Mielca.


Oprac. M. Kuroń

 

   

wolontariat

   

oprowadzacy

   

bip

   
© AB