Aktualności

image001Muzyka od wieków towarzyszyła Polakom w chwilach radości, ale również w trudnych momentach naszej historii. Pieśni żołnierskie i patriotyczne stanowią nieodłączny element naszej kultury, przypominając o walce o wolność i niepodległość. W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Polskiej Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Uczniowie, z wielkim zaangażowaniem, nagrali filmiki, na których śpiewali i grali znane utwory. Wszystkie nagrania były starannie przygotowane, a uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, dbając o detale – nie tylko od strony muzycznej, ale i wizualnej. Dzieci, tworząc swoje nagrania, nie tylko miały okazję do artystycznej ekspresji, ale również do głębokiego przeżywania wartości patriotycznych. Konkurs pokazał, że miłość do ojczyzny można wyrażać na wiele sposobów – także poprzez nowoczesne technologie.
Młodych artystów oceniała komisja w składzie: mgr Ewa Gola, mgr Małgorzata Śmist. Wygrani otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje konkursu!  

https://photos.app.goo.gl/CwKSguxarQRFrpbZ9

image001Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu, spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w życie społeczne. Obchody tego dnia są również okazją do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia oraz poruszają problem barier architektonicznych, z którymi mierzą się w codziennym życiu.
W tym szczególnym dniu wszystkim osobom z niepełnosprawnościami i ich bliskim składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności oraz realizacji wszelkich planów i zamierzeń. Niech na co dzień towarzyszy Wam wsparcie, akceptacja i troska, a wiara we własne możliwości nigdy Was nie opuszcza.

Zespół d.s. Integracji

zdj20H201

Uczniowie klasy 6c SP 11 w Mielcu podczas lekcji języka polskiego realizowali projekt, który był zwieńczeniem omawiania lektury J.R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Kilka kolejnych lekcji poświęcili na opracowanie i wykonanie gry planszowej opartej na treści powieści. Dołączyli do Bilba i jego drużyny, i wyruszyli w fascynującą podróż po pełnym niebezpieczeństw świecie Śródziemia. Stawili czoła goblinom, wargom, trollom i odzyskali skarb strzeżony przez strasznego smoka Smauga. W czasie pracy wykazali się niezwykłą pomysłowością i znajomością utworu. Po zakończeniu pracy poszczególne grupy miały za zadanie wyjaśnić koleżankom i kolegom zasady opracowanych gier, a następnie mogli poświęcić czas na dobrą zabawę sprawdzającą jednocześnie wiedzę o lekturze.


Opracowała: Magdalena Rumak-Markowska

 

image006

W dniu 14 listopada 2024 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się Eliminacje Powiatowe Konkursu LITERATURA I DZIECI pod hasłem: "Duszki, skrzaty, krasnoludki...”. Naszą szkołę reprezentowali: Iwona Saj z klasy 2a, Zofia Dziuk z klasy 2b, Felicja Andrusiewicz z klasy 2d, Nina Kawiorska z klasy 2d, Kamila Kawiorska z klasy 4b oraz Wiktor Rogóż z klasy 4b. Z wielką radością informujemy, że laureatką turnieju recytatorskiego została Iwona Saj, która następnie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych w Tarnobrzegu. Gratulujemy sukcesu i życzymy osiągnięć w kolejnych konkursach.

https://photos.app.goo.gl/juuCgBDBxaXLfSvs9

 

image00319 listopada w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno- Wychowawczych w Mielcu odbył się Turniej Kreatywności „Magiczna budowla”, którego organizatorem było „Stowarzyszenie DLA WAS”. W turnieju wzięło udział 10 drużyn z powiatu mieleckiego, uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5a w składzie: Marysia Maziarz, Nadia Pitner, Kacper Jemioło, Oskar Sztyber, Maksym Poltavchenko. Ich zadaniem było wykonanie przestrzennej konstrukcji z klocków o tematyce – magiczna budowla, w określonym czasie. Konkurencja była duża, ale wszyscy świetnie się bawili, wykazując dużą kreatywność i umiejętność współpracy w zespole. Mentorem naszej drużyny był sympatyczny uczeń ZST - Krystian Kołek, który czuwał nad przebiegiem pracy. Wszystkie powstałe konstrukcje były magicznie piękne. Każdy uczestnik Turnieju został nagrodzony, drużyna otrzymała dyplom, a szkoła upominek w postaci klocków Lego. Strudzeni młodzi konstruktorzy, po skończonej pracy, mogli posilić się pysznymi słodkościami przygotowanymi przez uczniów miejscowej szkoły branżowej.
Gratulujemy naszej drużynie waleczności, kreatywności i zdolności manualnych!
Całość imprezy można zobaczyć na stronie mieleckiego tygodnika „Korso”. 

https://korso.pl/wiadomosci/uczniowie-z-powiatu-mieleckiego-tworzyli-magiczne-budowle-zdjecia/KsOVM5L3eZQNANvVBswK

Opracowała: Marta Woźniak

https://photos.app.goo.gl/FF9XCmMKAroaEo2D7

 

image01112 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią sierż. szt. Eweliną Ziembą, poświęcone zasadom udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W spotkaniu, z dużym zaangażowaniem, wzięły udział klasy 5a i 5b. Pani policjantka przypomniała uczniom zasady i czynności podejmowane, by ratować życie osoby poszkodowanej, zanim na miejscu zdarzenia pojawi się wykwalifikowany zespół ratownictwa medycznego. Pokazała jak sprawdzić przytomność, udrożnić drogi oddechowe, ocenić oddech i prawidłowo uciskać klatkę piersiową w celu przywrócenia czynności życiowych u dzieci i dorosłych, z zachowaniem własnego bezpieczeństwa. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać masaż serca na fantomach i w parach poćwiczyć prawidłowe ułożenie ciała osoby poszkodowanej. W sposób praktyczny uczyli się odpowiedniego wzywania pomocy i odświeżyli sobie znajomość numerów alarmowych.


Pamiętajmy, że ratowanie życia ludzkiego jest naszym obowiązkiem!  Opracowała: Marta Woźniak

https://photos.app.goo.gl/RoWPQ5eXZNYqe3n66

image001

 

Z okazji zbliżających się Andrzejek, Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę ostatkową dnia 26 listopada w godzinach 16.40-19.00. Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do wspólnej zabawy! Opiekunami w czasie imprezy będą wychowawcy poszczególnych klas.

 Opiekun samorządu Katarzyna Kuzara

image005

 

Miło nam poinformować ,że Julia Tomaszewska zdobyła GRAND PRIX Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Ślęzakach zachwycając jury interpretacją piosenki „ I see red” W konkursie wzięło udział 80 uczestników w trzech kategoriach wiekowych,  klasy 4-6, 7-8 , szkoły średnie i zespoły.  To kolejny sukces wokalny Julii.

Gratulujemy i życzymy spełnienia artystycznych marzeń!!! opracowała : Ewa Gola 

 

 

 

https://photos.app.goo.gl/XCUTyncHXigZcSWN8

 

image014

 

W dniu 20 listopada 2024r, w Ślęzakach odbył się XVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w , którym wzięły dwie uczennice z naszej szkoły. Julia Tomaszewska, która zdobyła Grand Prix tego festiwalu oraz Alicja Leżoń z klasy 8c, której występ zasługuje na wspomnienie. Ala zaśpiewała z ogromnym zaangażowaniem piosenkę „Grenade” Bruno Marsa. Swoją interpretacją wyróżniała się spośród pozostałych uczestników festiwalu.

Gratulujemy występu i życzymy wokalnych sukcesów

w konkursach i przeglądach wokalnych !!!      opracowała : Ewa Gola 

 

 

 https://photos.app.goo.gl/w3WwTiKFSNPpsB68A

 

image019

W dniu 18.11.2024r. W Głogowie Małopolskim odbył się XII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej . Miło nam poinformować ,że nasza uczennica Julia Tomaszewska z klasy 7c, wykonując piosenkę Violetty Villas „ List do Matki” , wyśpiewała w nim I miejsce w III kategorii wiekowej. Warto przypomnieć ,że w ubiegłym roku Julia również zajęła I miejsce w II kategorii wiekowej. To tylko potwierdza jak wielki talent wokalny posiada ,że cały czas się rozwija i doskonali swoje umiejętności wokalne. Jesteśmy dumni.

Gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!!!   opracowała: Ewa Gola 

 

 

 

https://photos.app.goo.gl/ZimtoM9vcP4KCttz5

image021

22 października 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu „Barwy Mojej Ojczyzny”, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.Poziom konkursu był bardzo wysoki, brali w nim udział reprezentanci szkół z całego powiatu mieleckiego. Na scenie zaprezentowało się ponad pięćdziesięciu artystów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 7d, Nikola Korczak , która w kategorii „Piosenka” otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki pt. „ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! opracowała : Ewa Gola 

https://photos.app.goo.gl/qbsdVey6pXdJagcA9

 

image011Kolorowe dni w naszej szkole to już tradycja. Tym razem 14 listopada obchodziliśmy „żółty dzień” oraz „ Europejski dzień zdrowego jedzenia i gotowania.” Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w dobrych humorach, ubrani na żółto lub pomarańczowo oraz przynieśli żółte owoce, warzywa i soki. Uczniowie klas pierwszych mieli również spotkanie z panią dietetyk. Zostały przypomniane zasady zdrowego odżywania oraz zdrowego stylu życia z wykorzystaniem Piramidy Żywienia. Następnie wykonali zdrowe drugie śniadanie, kanapki, sałatki owocowo-warzywne bogate w witaminy i mikroelementy. Chcielibyśmy, aby takie śniadania na stałe zagościły na naszych stołach także w domach. Uczennice starszych klas przeprowadziły quiz na temat zawartości cukru w różnych produktach takich jak owocach słodyczach i różnych napojach. Za udział nagrodziły klasy żółtymi owocami i warzywami.

Zachęcamy uczniów wszystkich klas do promocji zdrowego stylu życia poprzez spożywanie żółtych owoców, warzyw oraz codziennej aktywności fizycznej.
Opracowała: mgr Magdalena Karasińska

https://photos.app.goo.gl/VWHHpAYVruYrGiRC9

image001

Natalia z 7a udowodniła, że warto wzbić się w górę i zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim.  Uczennica SP nr 11 w Mielcu – Natalia Kafara z klasy 7a wzięła udział w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Na skrzydłach Dedala” - Mielec 2024. Praca Natalii zdobyła I miejsce. Organizatorem konkursu był Klub Miłośników Lotnictwa Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Cel tego przedsięwzięcia to popularyzacja współczesnej literatury, pogłębienie wiedzy o historii polskiego lotnictwa, promowanie utalentowanej artystycznie młodzieży i osób dorosłych. Tematyka prac musiała być ściśle związana z lotnictwem. Uczennica SP 11 w Mielcu biorąca udział w konkursie, świetnie poradziła sobie z tym tematem. Udowodniła, że wspomnienia o „Ikarze-czarodzieju, który szybował w chmurach i zapoczątkował historię dającą wolność w powietrzu”, nie są jej obojętne . Wiersz napisany przez uczennicę z klasy 7a udowodnił, że warto wzbić się wysoko ponad chmury, uwierzyć, mieć marzenia oraz pracować nad sobą, a wtedy promienie słońca rozjaśnią każdą chwilę i dodadzą wiary w lot ku szczęściu.


Opracowała: Magdalena Rumak-Markowska

 
 

 

 

We wtorek, 19 listopada 2024 r. na terenie naszej Szkoły, odbyła się wyjątkowa uroczystość. W obecności społeczności szkolnej, władz miasta oraz przedstawicieli firmy PZL Mielec, zasadziliśmy dęba „Black Oak 11”, ufundowanego przez Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu. Dąb jest symbolem nie tylko siły, ale także wzajemnej współpracy w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

   

wolontariat

   

oprowadzacy

   

bip

   
© AB