Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Osiągnięcia sportowe arrow Piłkarze ręczni SP11 w Mielcu wicemistrzami województwa

Piłkarze ręczni SP11 w Mielcu wicemistrzami województwa

piłka27 kwietnia w Przemyślu odbył się Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Bardzo dobrze spisali się w nim reprezentanci Naszej Szkoły zdobywając srebrne medale. Na sukces medalowy SP11 czekała od 2012 roku kiedy sięgnęliśmy po złote medale.  Ostatnio w finale, do którego kwalifikują się cztery najlepsze szkoły z województwa 2 razy zajęliśmy miejsca tuż za podium.

W pierwszym meczu nasi chłopcy ulegli 6:13 gospodarzom z SP14 w Przemyślu - drużynie o ogromnej przewadze fizycznej będącej zdecydowanym faworytem zawodów.  Kolejnym rywalem była SP1 z Sanoka, tu zespół SP11 wygrał wyraźnie 11:7 i zapewnił sobie przynajmniej brązowe medale. W meczu o „srebro” z SP Sióstr Pijarek w Rzeszowie zawodnicy z „11-stki” pokazali wielkiego ducha walki i w niesamowitym pojedynku, który przegrywali już 0:8, doprowadzili na 4 sekundy przed końcem do remisu 14:14 (bramka Karola Maziarskiego). Było to o tyle trudne, gdyż mecze trwały tylko 2 x po 10 minut!!! Zgodnie z nowym regulaminem wynik musiał być rozstrzygnięty rzutami karnymi! Te bezbłędnie wykonali Kacper Rozmus i Filip Straż a bohaterem został  bramkarz  Szymon Strzelczyk, który obronił 2 karne. Radość naszego zespołu po obronie ostatniego rzutu była ogromna szczególnie, że  do jej celebrowania dołączyło też kilku rodziców aktywnie i barwnie kibicując naszej drużynie na miejscu.  Innym miłym akcentem zawodów było także zdobycie tytułu Króla strzelców przez Kacpra Rozmusa.  Z powodu choroby w finałach nie mógł niestety uczestniczyć jeden z filarów reprezentacji, czołowy strzelec zespołu Kacper Kłoda. Szkoda bo z nim nawiązanie walki z Przemyślem byłoby realne.
Oto wszyscy srebrni medaliści z SP11:  Filip Straż, Kacper Rozmus, Karol Maziarski, Szymon Strzelczyk, Jazdan Rajabi, Mikołaj Wilk, Oskar Kędzior, Patryk Kłaczkowski , Mikołaj Przywara, Fabian Lis, Łukasz Pietras, Adam Kubik i Kacper Kłoda. W przekroju całych rozgrywek toczących się od października ubiegłego roku w drużynie zagrali również: Karol Gorazd, Dominik Duszlak, Mikołaj Kusek oraz  Kacper Kubas. Drużynę przygotowywał (na zajęciach z OSPR) i prowadził mgr Ireneusz Szumełda.       zobacz zdjęcia
Kolejność turnieju finałowego:
1.    SP14 Przemyśl