Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Osiągnięcia sportowe arrow Piłkarze ręczni SP11 w Mielcu wicemistrzami województwa
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Kontakt
 

Piłkarze ręczni SP11 w Mielcu wicemistrzami województwa

 

piłka27 kwietnia w Przemyślu odbył się Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Bardzo dobrze spisali się w nim reprezentanci Naszej Szkoły zdobywając srebrne medale. Na sukces medalowy SP11 czekała od 2012 roku kiedy sięgnęliśmy po złote medale.  Ostatnio w finale, do którego kwalifikują się cztery najlepsze szkoły z województwa 2 razy zajęliśmy miejsca tuż za podium.
 

 


W pierwszym meczu nasi chłopcy ulegli 6:13 gospodarzom z SP14 w Przemyślu - drużynie o ogromnej przewadze fizycznej będącej zdecydowanym faworytem zawodów.  Kolejnym rywalem była SP1 z Sanoka, tu zespół SP11 wygrał wyraźnie 11:7 i zapewnił sobie przynajmniej brązowe medale. W meczu o „srebro” z SP Sióstr Pijarek w Rzeszowie zawodnicy z „11-stki” pokazali wielkiego ducha walki i w niesamowitym pojedynku, który przegrywali już 0:8, doprowadzili na 4 sekundy przed końcem do remisu 14:14 (bramka Karola Maziarskiego). Było to o tyle trudne, gdyż mecze trwały tylko 2 x po 10 minut!!! Zgodnie z nowym regulaminem wynik musiał być rozstrzygnięty rzutami karnymi! Te bezbłędnie wykonali Kacper Rozmus i Filip Straż a bohaterem został  bramkarz  Szymon Strzelczyk, który obronił 2 karne. Radość naszego zespołu po obronie ostatniego rzutu była ogromna szczególnie, że  do jej celebrowania dołączyło też kilku rodziców aktywnie i barwnie kibicując naszej drużynie na miejscu.  Innym miłym akcentem zawodów było także zdobycie tytułu Króla strzelców przez Kacpra Rozmusa.  Z powodu choroby w finałach nie mógł niestety uczestniczyć jeden z filarów reprezentacji, czołowy strzelec zespołu Kacper Kłoda. Szkoda bo z nim nawiązanie walki z Przemyślem byłoby realne.
Oto wszyscy srebrni medaliści z SP11:  Filip Straż, Kacper Rozmus, Karol Maziarski, Szymon Strzelczyk, Jazdan Rajabi, Mikołaj Wilk, Oskar Kędzior, Patryk Kłaczkowski , Mikołaj Przywara, Fabian Lis, Łukasz Pietras, Adam Kubik i Kacper Kłoda. W przekroju całych rozgrywek toczących się od października ubiegłego roku w drużynie zagrali również: Karol Gorazd, Dominik Duszlak, Mikołaj Kusek oraz  Kacper Kubas. Drużynę przygotowywał (na zajęciach z OSPR) i prowadził mgr Ireneusz Szumełda.       zobacz zdjęcia
Kolejność turnieju finałowego:
1.    SP14 Przemyśl
2.    SP11 Mielec
3.    SP Sióstr Pijarek Rzeszów
4.    SP1 Sanok

Opracował:  mgr Ireneusz Szumełda
 
< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 582 53 08, email: sp11mielec@onet.pl
::
SP 11 Mielec © 2019