Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Szkoła młodych patriotów arrow Majowe Święto

Majowe Święto

akademiaW poniedziałek  30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbyła się uroczysta akademia z okazji  227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wychowankowie  klas 1-7 przybyli na uroczystość w strojach galowych  z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, aby uczcić tak ważne  wydarzenie. Uczniowie klas 5c, 6c  pod kierunkiem nauczycielek: Moniki Kuroń, Magdaleny Rumak-Markowskiej, Jadwigi Treli oraz zespołu muzycznego „Triole” wraz z opiekunką  panią Ewą Golą zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież słowem, gestem i piosenką przedstawili  cenną lekcję historii.

W interesujący i obrazowy sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek. Podczas akademii nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i pobudzono refleksję nad tym, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna. Spotkanie to  wzmocniło  uczucia patriotyczne wśród uczniów , przenosząc ich w minione wieki.  Nasi aktorzy przypomnieli karty polskiej historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości. Warto przypomnieć, iż Konstytucja 3 Maja stała się moralnym fundamentem dla wielu pokoleń  Polaków, również współczesnych .