Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Dla ucznia arrow Szkoła młodych patriotów arrow Szkolny Konkurs pt "Historia Polski a patriotyzm"

Szkolny Konkurs pt "Historia Polski a patriotyzm"
konkursW dniu 9 kwietnia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs  pt „Historia Polski a patriotyzm” . Do konkursu przystąpiły dwuosobowe drużyny  z klas VI i VII . Rozegrano 4 konkurencje,  które wymagały od uczniów nie tylko znajomości faktów historycznych, ale także kreatywności, umiejętności współpracy i szybkości w udzielaniu odpowiedzi. Uczestnicy konkursu oglądając „Animowaną Historię Polski” Tomasza Bagińskiego, musieli rozpoznać i zanotować jak największą liczbę faktów z polskiej historii a następnie zaprezentować efekty swojej pracy. W kolejnej konkurencji należało na podstawie wylosowanych portretów polskich patriotów, zidentyfikować postać oraz przedstawić jej dokonania.

Następnie uczestnicy konkursu rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą symboli  i świąt narodowych oraz postaw patriotycznych. Ostatnią, konkurencją, był quiz dotyczący historii Polski (od XVIII wieku do odzyskania niepodległości w 1918 r.), przeprowadzony za pomocą aplikacji Quizizz. W konkurencji tej oprócz wiedzy liczyło się zdecydowanie i szybkość udzielania odpowiedzi.
Oto wyniki końcowe konkursu:
1. Boroń Jan, Soboń Daniel ( klasa 7c)
2.Kozioł Maciej , Wójcik Martyna ( klasa 6a)
3. Jasina Mateusz, Kuzara Alan ( klasa 7d)

Gratulujemy uczestnikom i laureatom!   zobacz zdjęcia

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: mgr Anna Gorczyca, mgr Marta Trelska