Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Interdyscyplinarny projekt Kino-Szkoła 2016/2017 zakończony!

Interdyscyplinarny projekt Kino-Szkoła 2016/2017 zakończony!

kino„KinoSzkoła to Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i seniorów. W roku szkolnym 2016/2017  Szkoła  Podstawowa nr 11  w Mielcu po raz kolejny przystąpiła do tego przedsięwzięcia.  Projekt miał na celu uświadomienie młodym ludziom, że kontakt z odpowiednimi propozycjami kultury współczesnej może modelować ich postawy poprzez dostarczenie wiedzy i wskazanie własnych kierunków rozwoju.

Program napisany został na bazie podstaw programowych, w szczególności języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o sztuce oraz szkolnych programów wychowawczych.W projekcie  uczestniczyli uczniowie klas 3  oraz  klas 4-6 naszej szkoły (341 uczniów).

Harmonogram wyjść klas 4-6  przedstawiał się następująco:

16.11.2016  -  warsztaty i projekcja filmu "BFG.Bardzo Fajny Gigant""

07.12.2016   - warsztaty i projekcja filmu  "Oskar i Pani Róża""

28.03.2017 –  warsztaty i projekcja filmu   "Wszystkowidząca"

06.04.2017    warsztaty i projekcja filmu   "Eskid i Trynidad"

06.06.2017-   warsztaty i projekcja filmu  "Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima""

Proponowana forma przekazu (projekcja połączona z prelekcją przygotowującą do odbioru filmu oraz dyskusją po projekcji) umożliwiła dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, pozwoliła wyciągnąć odpowiednie wnioski  oraz  wskazała wartości potrzebne  w życiu młodych ludzi.

Opracowała: mgr Magdalena Rumak – Markowska i Lidia Pieróg  koordynator projektu w SP 11