Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Dla ucznia arrow Konkursy i wyróżnienia arrow Dyktando Zimowe

koronawirus

Przekaż 1 % podatku

podatek

Weź nie truj
ESA

Dyktando Zimowe

Dyktando Zimowe – szczegóły

Co można robić w domowym zaciszu podczas nadchodzących ferii? Proponujemy udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o klocki, książki i inne nagrody! Do wspólnej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zaprasza portal edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę rywalizacji o liczne nagrody.

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz ze startem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą stopniowo publikowane następne dyktanda konkursowe.
W sumie przygotowano ich sto! Za uzupełnienie każdego dyktanda konkursowego uczestnik otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda - im szybciej (a przy tym poprawnie), tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Powodzenia!

SP 11 Mielec © 2021