Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Klasy arrow Narodowe Czytanie Balladyny w SP nr 11 w Mielcu
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Narodowe Czytanie Balladyny w SP nr 11 w Mielcu
czytanie

Zgodnie z przesłaniem prezydenta RP tegorocznej 9. edycji  Narodowego Czytania 2020 roku w centrum uwagi  znalazła się  „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Czytania wielkiego dzieła polskiej literatury z  sukcesem podjęli się  uczniowie klasy 8 b ( Maria Jemioło, Daria Chudzik, Julia Trzeciak)  i 8 c ( Ewa Pietras, Wiktoria Kozioł, Mikołaj Wilk, Amelia Kierys, Łukasz Pietras) Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu pod opieką swych polonistek: pani Moniki Kuroń i pani Magdaleny Rumak-Markowskiej oraz  nauczycielki muzyki pani Ewy Goli. 


 Jak powiedział prezydent Andrzej Duda : ” Balladyna Juliusza Słowackiego jest elementem naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej duszy”, dlatego też uczniowie 11 zorganizowali wspólne przedsięwzięcie  według  własnej inwencji  i pomysłowości, jak również z wykorzystaniem tradycyjnych, ale i nowoczesnych narzędzi komunikacji

Przygotowany fragment lektury  przeniósł wszystkich obecnych na spotkaniu  do chaty wdowy, a także do lasu, gdzie bohaterki  rywalizowały o względy bogatego Kirkora. Występ artystyczny młodzieży stanowił połączenie klasyki z nowoczesnością. Okolicznościowa scenografia, rekwizyty, wspaniała gra młodych aktorów z lekturą ręku, nastrojowa muzyka, kostiumy oraz  śpiewane piosenki sprawiły, iż naprawdę można było  poczuć piękny klimat dzieła naszego wieszcza narodowego   i  przenieść się  do czasów  tamtej  epoki. Dodatkowym urozmaiceniem była prezentacja multimedialna przedstawiająca najważniejsze wydarzenia z życia Słowackiego,  dzięki której uczniowie mogli pogłębić wiedzę o tym wybitnym twórcy – autorze wielu lektur szkolnych.

Na zakończenie wartość czytania i trud zaangażowanej w występ młodzieży docenił i podkreślił specjalnie przybyły gość  - Naczelnik Wydziału Edukacji pan Mirosław Kapinos. Natomiast pani Dyrektor Szkoły Bogusława Czarny podziękowała wszystkim za przygotowanie udanego przedsięwzięcia i włączanie się w ogólnopolską akcję propagującą czytelnictwo  mimo trudnych warunków związanych z sytuacją epidemiologiczną.

W Narodowym  Czytaniu 2020r. w SP 11 uczestniczył  również przedstawiciel lokalnej prasy redakcji Korso, który na łamach gazety uwiecznił  poczynania zdolnej i odważnej młodzieży.

 

Magdalena Rumak-Markowska, Monika Kuroń 

 

Narodowe czytanie Balladyny

Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020