Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
  projekt
W październiku i listopadzie 2019 r. klasy 1-3 realizowały projekt czytelniczy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie klas drugich i trzecich przeczytali książki Holly Webb z serii "Zaopiekuj się mną". Po omówieniu treści książek uczniowie klas drugich zaprojektowali i wykonali zakładki  do książek.     Dzieci z klas trzecich wykonały rysunki bohaterów przeczytanych książek oraz albumy z bohaterami serii książek " Zaopiekuj się mną".

Na zajęciach polonistycznych omawiano treść poszczególnych książek tej serii,  redagowano notatki o bohaterach .  Uczniowie pisali także opowiadania  na podstawie przeczytanych książkach , redagowali też charakterystyki głównych bohaterów.
    Uczniowie klas pierwszych razem ze swymi wychowawcami przeczytali wybrane książki np. "Z przygód krasnala Hałabały", "Brzydkie kaczątko", " Savoir vivre dla dzieci". Następnie rozmawiano na temat przeczytanych utworów, wydarzę oraz losów i przygód głównych  bohaterów.
    Dzieci chętnie i aktywnie  brały udział w tych zajęciach. Uczniowie chętnie czytają książki nawet w czasie przerw. Seria książek Holly Webb cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. Uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz miłości i troski wobec zwierząt.
    Zrealizowany projekt czytelniczy klas młodszych zachęcił dzieci do czytania książek , rozbudził ich ciekawość poznawczą , nauczył miłości i szacunku do ludzi i zwierząt.        zobacz zdjęcia

Opracowała: mgr Lidia Pieróg
< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020