Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Weź nie truj
ESA

W październiku i listopadzie 2019 r. klasy 1-3 realizowały projekt czytelniczy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie klas drugich i trzecich przeczytali książki Holly Webb z serii "Zaopiekuj się mną". Po omówieniu treści książek uczniowie klas drugich zaprojektowali i wykonali zakładki  do książek.     Dzieci z klas trzecich wykonały rysunki bohaterów przeczytanych książek oraz albumy z bohaterami serii książek " Zaopiekuj się mną".

Na zajęciach polonistycznych omawiano treść poszczególnych książek tej serii,  redagowano notatki o bohaterach .  Uczniowie pisali także opowiadania  na podstawie przeczytanych książkach , redagowali też charakterystyki głównych bohaterów.
    Uczniowie klas pierwszych razem ze swymi wychowawcami przeczytali wybrane książki np. "Z przygód krasnala Hałabały", "Brzydkie kaczątko", " Savoir vivre dla dzieci". Następnie rozmawiano na temat przeczytanych utworów, wydarzę oraz losów i przygód głównych  bohaterów.
    Dzieci chętnie i aktywnie  brały udział w tych zajęciach. Uczniowie chętnie czytają książki nawet w czasie przerw. Seria książek Holly Webb cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. Uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz miłości i troski wobec zwierząt.
    Zrealizowany projekt czytelniczy klas młodszych zachęcił dzieci do czytania książek , rozbudził ich ciekawość poznawczą , nauczył miłości i szacunku do ludzi i zwierząt.        zobacz zdjęcia

Opracowała: mgr Lidia Pieróg