Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Kronika wydarzeń arrow Święto Niepodległości w naszej Szkole.

Weź nie truj
ESA

Święto Niepodległości w naszej Szkole.

12 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali akademię, aby świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Występujący przedstawili zebranym dzieje Polski związane z okresem zaborów, a także okoliczności odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości stali się świadkami pięknej lekcji historii. Wzruszające pieśni patriotyczne przybliżyły fakty dotyczące walki Polaków o wolną Ojczyznę.

Interpretacje muzyczne i recytatorskie pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Przez wiele lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Akademia z okazji Święta Niepodległości to niezwykle doniosłe chwile, wywołujące wzruszenie, ale również kształtujące prawidłowe postawy wobec Ojczyzny.  Ten niezwykły dzień dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń. Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy brali udział w konkursach.
Uczniowie przygotowali uroczystość pod opieką pań: Agnieszki Skórskiej, Ewy Goli, Małgorzaty Śmist, Doroty Baltyzar.
Opracowała: mgr Małgorzata Śmist