Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Patron szkoły arrow Koncert papieski w naszej szkole

Koncert papieski w naszej szkole

koncert Tradycją naszej szkoły są uroczyste obchody Dnia Patrona św. Jana Pawła II. W środę, 16 października uczniowie pod opieką nauczycieli i dyrekcji udali się do kościoła Trójcy Przenajświętszej, w którym o godzinie 10.00 została odprawiona msza święta w intencji całej społeczności szkolnej.  Maszę celebrowała i wygłosił piękne kazanie ks. Sylwester Duda. Następnie w hali sportowej szkoły odbył się koncert p.t. „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie oraz kadra nauczycielska naszej placówki wraz z honorowymi gośćmi. Naszą uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Adriana Miłoś wiceprezydent Miasta Mielca.

Zanim rozpoczęła się część artystyczna, w poczet sportowców przyjęci zostali uczniowie sportowej klasy 4d, od których ślubowanie odebrała Pani dyrektor Bogusława Czarny, a Pani prezydent wręczyła im stroje sportowe. Kontynuacją imprezy był koncert, podczas którego swoje umiejętności wokalne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie naszej szkoły.  Recytowano miedzy innymi wiersze autorstwa św. Jana Pawła II, rozbrzmiały także słowa pięknych pieśni „Błogosławieni miłosierni” czy „Tłumy serc”. Na zakończenie wszyscy odśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń naszego Patrona.

Uroczystość był okazją do uczczenia Dnia Edukacji Narodowej i złożenia życzeń tym, którzy, na co dzień powiązani są z edukacją. Dyrekcja szkoły wraz z Panią wiceprezydent wręczyli wyróżnienia nagrodzonym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były panie: K. Ziobroń, M. Sołtys, K. Kuzara,
E. Gola, D. Baltyzar, J. Gładysz, M. Marta Majka-Przywara, Kinga Hill, I. Luberda. Wszystkim uczestnikom i gościom koncertu serdecznie dziękujemy.

Oprac. mgr Monika Sołtys