Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Uczniowie na spektaklu teatralnym w oparciu o lekturę "Kamienie na szaniec"
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Uczniowie na spektaklu teatralnym w oparciu o lekturę "Kamienie na szaniec"

spektakl 27 września uczniowie klas : 7b, 7c, 7d i 8c obejrzeli piękną  adaptację sceniczną książki Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”. Spektakl miał miejsce w SCK w Mielcu.
Dzieło „Kamyka” wyreżyserowane przez Teatr Edukacji z Wrocławia  stanowi wzruszającą  historię o sile przyjaźni, braterstwa, patriotyzmie oraz o honorze. Skoncentrowana na autentycznych wydarzeniach spod Arsenału opowieść o wspaniałych młodych ludziach: Alku, Rudym i Zośce, których młodość i dojrzewanie przypadło na czas okupacji, odsłoniła przed widzami wir okupacyjnej rzeczywistości.


Życie każdego z nich to osobna historia urozmaicana kolejnymi zdjęciami. W to życie brutalnie wkroczyła wojna. Zdjęcia uśmiechniętych twarzy zostały kolejno zastąpione zdjęciami egzekucji, fotografiami płonącej Warszawy czy ludzi umierających śmiercią głodową w obozach koncentracyjnych. Sugestywna gra aktorska, nowoczesne środki multimedialne, gra świateł, muzyka w nowoczesnej aranżacji dopełniły opowieść. Wszyscy  z uwagą i w niezwykłym skupieniu śledzili losy bohaterów książki, którzy w tych trudnych czasach „potrafili pięknie umierać i pięknie żyć”.
        Była to kolejna, niezwykła lekcja historii, która uzmysłowiła młodym ludziom, że wydarzenia opisywane przez Aleksandra Kamińskiego nie są tak bardzo odległe i może w ich najbliższym  otoczeniu jeszcze żyją świadkowie historii, pamiętający II wojnę światową. Pamięć o nich musimy pielęgnować, bo to oni oddawali życie za wolną Polskę i niepodległość, którą my teraz możemy się cieszyć.   zdjęcia
Opiekunowie uczniów: Magdalena Rumak-Markowska, Monika Kuroń, Małgorzata Ryba, Monika Sołtys.

Opracowały : mgr Magdalena Rumak-Markowska, mgr Monika Kuroń


< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020