Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Wycieczki i zielone szkoły arrow 8a i 8b z wizytą w PZL Mielec
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

8a i 8b z wizytą w PZL Mielec

 W dniu 12 czerwca 2019r. uczniowie klas 8a i 8c w ramach doradztwa zawodowego wybrali się do Polskich Zakładów Lotniczych  sp. z.o.o w Mielcu, spółka należąca do Sikorsky Aircraft Corporation oraz Lockheed Martin Corporation, która  jest największym w Polsce producentem samolotów rozszerzającym profil o wytworzenie struktur lotniczych  i produkcji helikopterów. Podczas zwiedzania PZL-u towarzyszył nam przewodnik. Abyśmy mogli wejść na teren zakładu dostaliśmy specjalne identyfikatory oraz w trosce o nasze bezpieczeństwo otrzymaliśmy okulary ochronne.
 

Zwiedzaliśmy cztery hale: produkcyjną, remontowo-serwisową, projektowo-badawczą oraz usługową. Mogliśmy zobaczyć produkcję takich samolotów jak: S-70 i BLACK HAWK, M28, M28 Bryza, M18 Dromader. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o produkcji części do samolotów oraz o produkcji samych samolotów. Zobaczyliśmy jak wyglądają najnowocześniejsze stanowiska pracy i jakiej precyzji wymaga produkcja lotnicza. Poznaliśmy pracę operatorów urządzeń numerycznych, monterów płatowców, technologów, konstruktorów, instalatorów sprzętu, pilotów – oblatywaczy i innych. Na koniec naszej wycieczki obejrzeliśmy samoloty wycofane z produkcji oraz replikę samolotu PZL 37 „Łoś‘’, oraz ekspozycję plenerową samolotów produkowanych na WSK PZL Mielec po II wojnie światowej: M-21 ”Dromader”, M-22 „Iryda”, M-15 „Belfegor”, TS-11 „Iskra”  Pełni wiedzy i ciekawych informacji wróciliśmy do szkoły. Opiekunami były: p. Beata Niezgoda, p. Teresa Hawron -Cygan, oraz p. Marta Majka- Przywara.      zobacz zdjęcia

Opracowała mgr Beata Niezgoda
 

< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020