Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Osiągnięcia sportowe arrow Piłkarze Ręczni Naszej Szkoły na 8 miejscu w Polsce!

Piłkarze Ręczni Naszej Szkoły na 8 miejscu w Polsce!

reprezentacjaW dniach od 30 maja do 2 czerwca 2019 r. drużyna chłopców z klas 6 i 5 Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Mielcu, jako reprezentant województwa podkarpackiego, z powodzeniem uczestniczyła w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców zajmując wysokie 8 miejsce w kraju. Turniej był rozgrywany w Głuchołazach, w  województwie opolskim.

Wśród zawodników z 16 najlepszych szkół podstawowych w Polsce (mistrzów województw)  podzielonych na 4 grupy, zespół z SP11 prowadzony przez trenera mgr Ireneusza Szumełdę spisał się rewelacyjnie, wychodząc z drugiego miejsca do fazy pucharowej. W grupie chłopcy przegrali tylko z późniejszym - jak się okazało mistrzem Polski – zespołem z Bydgoszczy, a pokonali szkoły z woj. wielkopolskiego i podlaskiego. W meczu ćwierćfinałowym nasza szkoła trafiła na wielokrotnego mistrza Polski w tej kategorii  wiekowej – zespół z Kwidzyna (woj. pomorskie), jednego z faworytów mistrzostw (finalnie III miejsce). Pomimo znakomitej gry naszego zespołu i prowadzenia, parę minut tuż przed końcem ostatecznie przegraliśmy 8 : 9. Podobnie było w meczach o 5 i 7 miejsca. Poza wyróżniającymi się naszymi zawodnikami : Kacprem Kłodą i Jazdanem Rajabi, nasza drużyna wyraźnie ustępowała innym zawodnikom pod względem  warunków fizycznych, a do tego grała tylko jedną „szóstką” w polu, gdyż brakowało odpowiednich zmienników. Dopóki starczyło sił - prowadziliśmy, kiedy ich w końcówce zabrakło – niestety, ale przegrywaliśmy 1 bramką. Szczególny niedosyt pozostał po meczu ze szkołą sportową w Kielcach, działającą przy najpotężniejszym klubie piłki ręcznej w Polsce – Vive Kielce. Z tymi bardzo silnymi fizycznie chłopcami  jeszcze na 4 minuty przed końcem meczu wygrywaliśmy 10:7, jednak trudy walki w całym turnieju znów dały o sobie znać i przegraliśmy 11:12. Ostatecznie mistrzostwa skończyliśmy na wysokim 8 miejscu, co na tle zespołów ze szkół i klas sportowych, specjalizujących się w piłce ręcznej i działających przy wielkich polskich klubach - dla naszej skromnej szkoły z oddziałami integracyjnymi jest ogromnym sukcesem.
Tymi walecznymi reprezentantami „Jedenastki” byli: Kacper Kłoda, Fabian Lis, Mikołaj Wilk, Łukasz Pietras z kl. 6c; Jazdan Rajabi i Patryk Wołoszyn z  6d;  Piotrek Mikielewicz, Oskar Majewski, Mateusz Soboń, Wiktor Wróbel i Oskar Żak z 5c oraz Bartek Miara z 5b. Do Głuchołazów nie mógł pojechać grający we wszystkich wcześniejszych szczeblach IDZ – Kuba Cichoń z kl. 6c. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim chłopakom za piękną grę i promocję naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej oraz życzymy dalszych sukcesów !

Opracował : mgr Ireneusz Szumełda