Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Osiągnięcia sportowe arrow Piłkarze Ręczni Naszej Szkoły na 8 miejscu w Polsce!
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Piłkarze Ręczni Naszej Szkoły na 8 miejscu w Polsce!

reprezentacjaW dniach od 30 maja do 2 czerwca 2019 r. drużyna chłopców z klas 6 i 5 Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Mielcu, jako reprezentant województwa podkarpackiego, z powodzeniem uczestniczyła w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców zajmując wysokie 8 miejsce w kraju. Turniej był rozgrywany w Głuchołazach, w  województwie opolskim.
 
 

Wśród zawodników z 16 najlepszych szkół podstawowych w Polsce (mistrzów województw)  podzielonych na 4 grupy, zespół z SP11 prowadzony przez trenera mgr Ireneusza Szumełdę spisał się rewelacyjnie, wychodząc z drugiego miejsca do fazy pucharowej. W grupie chłopcy przegrali tylko z późniejszym - jak się okazało mistrzem Polski – zespołem z Bydgoszczy, a pokonali szkoły z woj. wielkopolskiego i podlaskiego. W meczu ćwierćfinałowym nasza szkoła trafiła na wielokrotnego mistrza Polski w tej kategorii  wiekowej – zespół z Kwidzyna (woj. pomorskie), jednego z faworytów mistrzostw (finalnie III miejsce). Pomimo znakomitej gry naszego zespołu i prowadzenia, parę minut tuż przed końcem ostatecznie przegraliśmy 8 : 9. Podobnie było w meczach o 5 i 7 miejsca. Poza wyróżniającymi się naszymi zawodnikami : Kacprem Kłodą i Jazdanem Rajabi, nasza drużyna wyraźnie ustępowała innym zawodnikom pod względem  warunków fizycznych, a do tego grała tylko jedną „szóstką” w polu, gdyż brakowało odpowiednich zmienników. Dopóki starczyło sił - prowadziliśmy, kiedy ich w końcówce zabrakło – niestety, ale przegrywaliśmy 1 bramką. Szczególny niedosyt pozostał po meczu ze szkołą sportową w Kielcach, działającą przy najpotężniejszym klubie piłki ręcznej w Polsce – Vive Kielce. Z tymi bardzo silnymi fizycznie chłopcami  jeszcze na 4 minuty przed końcem meczu wygrywaliśmy 10:7, jednak trudy walki w całym turnieju znów dały o sobie znać i przegraliśmy 11:12. Ostatecznie mistrzostwa skończyliśmy na wysokim 8 miejscu, co na tle zespołów ze szkół i klas sportowych, specjalizujących się w piłce ręcznej i działających przy wielkich polskich klubach - dla naszej skromnej szkoły z oddziałami integracyjnymi jest ogromnym sukcesem.
Tymi walecznymi reprezentantami „Jedenastki” byli: Kacper Kłoda, Fabian Lis, Mikołaj Wilk, Łukasz Pietras z kl. 6c; Jazdan Rajabi i Patryk Wołoszyn z  6d;  Piotrek Mikielewicz, Oskar Majewski, Mateusz Soboń, Wiktor Wróbel i Oskar Żak z 5c oraz Bartek Miara z 5b. Do Głuchołazów nie mógł pojechać grający we wszystkich wcześniejszych szczeblach IDZ – Kuba Cichoń z kl. 6c. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim chłopakom za piękną grę i promocję naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej oraz życzymy dalszych sukcesów !   
zobacz zdjęcia
 
Opracował : mgr Ireneusz Szumełda

< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2019