Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Dla ucznia arrow Osiągnięcia uczniów arrow Miejski Konkurs Historyczny "30 lat wolności".

Miejski Konkurs Historyczny "30 lat wolności".

4 czerwca 2019 roku w całym kraju trwały obchody 30. rocznicy pierwszych  częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Reprezentacja  naszej szkoły wzięła udział w konkursie upamiętniającym 30 rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r. i upadku rządów komunistycznych w Polsce. Uczniowie mieleckich  szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum napisali test wiedzy w  auli ZSO nr 1 w Mielcu.

Musieli wykazać się wiedzą na temat Komitetu Obrony Robotników, bohaterów Solidarności i wielu innych osób i wydarzeń związanych z 30-leciem wolnych wyborów. Nie zabrakło także pytań dotyczących lokalnej historii. Test był trudny, bo obejmował szeroki zakres zagadnień, znacznie wykraczający poza wiedzę, która przekazywana jest w ramach zajęć szkolnych. W trakcie sprawdzania testów okazało się, że o ostatecznych wynikach musi zadecydować dogrywka. Troje lauretów i siedmioro finalistów otrzymało dyplomy i karty podarunkowe do empiku, które wręczył pan Arkadiusz Gałkowski, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miejskiego.
    Nasi uczniowie - Alan Kuzara z 8d i Jan Boroń z 8c uzyskali tytuł finalisty. Uczniów przygotowała p. Anna Gorczyca.
 Gratulujemy chłopakom i życzymy dalszych sukcesów !      zobacz zdjęcia
                            Opracowała: mgr Anna Gorczyca