Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Niezwykła lekcja geografii
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Kontakt
 

Niezwykła lekcja geografii

podrWielu uczniów naszej szkoły marzy o egzotycznych podróżach.   Okazją do poznania ciekawych, pięknych ale równocześnie niebezpiecznych regionów naszej planety są spotkania z podróżnikiem, które przygotowuje grupa Trzask.  W pierwszy dzień wiosny do dalekiej Amazonii zaprosił nas pan Grzegorz Czachura. W pełnej ekspresji prezentacji zawierającej piękne zdjęcia i ciekawe eksponaty poznaliśmy świat zwierząt i roślin oraz sposób życia mieszkańców indiańskich wiosek.

 Mogliśmy posłuchać m.in. opowieści o tubylcach, którzy umieją przewidywać zmiany pogody na podstawie odgłosów wydawanych przez tukany oraz uwielbiają grać w piłkę nożną. Poznaliśmy  Manaus – największe miasto tego regionu, odbyliśmy wirtualny rejs po największej rzece świata – Amazonce. Razem z podróżnikami wybraliśmy się na niebezpieczną wędrówkę po lesie deszczowym nazywanym dżunglą i dowiedzieliśmy się jak zdobyć naturalne pożywienie - larwy owadów, jak unikać wielkich pająków, kąsających mrówek 24 godzinnych. Mieliśmy też okazję obejrzeć maczetę, bez której nie da się wędrować po lesie deszczowym, zobaczyć ostre zęby piranii, poznać liczne gatunki ryb. Zapamiętamy Amazonię jako naturalne, piękne, wciąż niezbadane miejsce na Ziemi.      zobacz zdjęcia      
                     
  Opracowała mgr Elżbieta Soja
 

< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 582 53 08, email: sp11mielec@onet.pl
::
SP 11 Mielec © 2019