Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Dla ucznia arrow Osiągnięcia uczniów arrow "Wersy dla Niepodległej"

"Wersy dla Niepodległej"

wersy
Mieleckie Towarzystwo Literackie, uczciło 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W wydrukowanym z tej okazji tomiku poezji „Wersy dla Niepodległej”, znalazły się wiersze twórców MTL, wiersze z konkursu „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” oraz wiersze  ze Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego  w Mielcu. Wśród utworów patriotycznych znalazł się wiersz uczennicy klasy 8b naszej Szkoły Weroniki Juwy „Moja Ojczyzna”.

Została ona laureatką w konkursie „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, a wiersz można przeczytać właśnie w tomiku „Wersy dla Niepodległej”. Książka ta  to symboliczny hołd dla tych, co musieli walczyć o naszą wolność, by na mapie Europy znowu pojawiła się Polska.
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły swoją pracą i postawą  przypominają nam, że dzisiejszą beztroską codzienność zawdzięczamy tym, którzy  walczyli o niepodległość i wolność naszego kraju.

Opracowała: mgr Magdalena Rumak - Markowska