Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Poznaję zawody. Praca strażaka.

Poznaję zawody. Praca strażaka.

spotkanieDnia 11 grudnia.2018r. w ramach realizacji programu doradztwa zawodowego w naszej szkole, klasy 8a, 8b, 7c wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Uczniowie obejrzeli film i prezentację multimedialną, wysłuchali pogadanki na temat pracy zawodowej strażaków. Aktywnie uczestniczyli w pokazie i udzielaniu pierwszej pomocy na fantomie dorosłego człowieka i dziecka. Obserwowali próbny alarm zastępów i wozów bojowych.

Uczniowie byli pod wrażeniem sprawności strażaków i gotowości do niesienia pomocy poszkodowanym w pożarach oraz wypadkach drogowych, powodziach i innych zagrożeniach.
Opiekunami uczniów podczas wycieczki byli: mgr Ewa Mikrut, mgr Teresa Hawron-Cygan, mgr Magdalena Rumak-Markowska, mgr Beata Niezgoda.   zdjęcia

Opracowała:  mgr Teresa Hawron-Cygan