Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Dla ucznia arrow Osiągnięcia uczniów arrow Szkolny konkurs poezji patriotycznej
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Kontakt
 

Szkolny konkurs poezji patriotycznej
konkursOjczyzna to wielkie słowo. Pisało o niej wielu wybitnych pisarzy i poetów - jedni sławili piękno jej krajobrazów, inni zachwycali się bohaterstwem ludu czy wreszcie niepowtarzalnością języka i kulturą. Ale wszyscy zgodnie chcieli i nadal pragną, aby Polska była zawsze wolna, piękna i lepsza. My również tym pragnieniem połączeni, zorganizowaliśmy w SP 11 w Mielcu Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej – „O Ojczyźnie naszej dziś chcemy mówić”.
 
 
 
Podczas spotkania uczniowie klas 4 - 8 w obecności dyrekcji i publiczności zaprezentowali wybrane utwory liryczne mówiące o Ojczyźnie. W ten sposób oddali hołd tym wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Oto lista uczestników konkursu:

Wiktoria Szelest – klasa 8c, Agata Rogowska - klasa 7b, Julia Mrozek - klasa 7c Amelka Rączka - klasa 5d, Weronika Szajna -  klasa 6c, Ania Cichoń - klasa 5d, Lilianna Gruszecka - klasa 5d, Wiktoria Żurawska - klasa 7c, Nadia Madej -  klasa 5d, Dominika Gwizdak - klasa 6d, Aniela Ficek - klasa 6d, Weronika Żuk - klasa 4e, Natalia Pytko - klasa 4e, Maja Gancarz - klasa 4e.
Jury w składzie : pani Monika Kuroń, pani Jadwiga Trela, pani Magdalena Rumak-Markowska brało pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, rozumienie tekstu, ogólny wyraz artystyczny, zaangażowanie emocjonalne oraz pomysłowość interpretacji i w ten sposób wyłoniło laureatów:

I miejsce : Weronika Szajna klasa 6c, Natalia Pytko klasa 4e,
II miejsce : Wiktoria Szelest klasa 8c, Julia Mrozek klasa 7c,
III miejsce : Lilianna Gruszecka klasa 5d, Agata Rogowska klasa 7b,
nagroda specjalna : Weronika Żuk klasa 4e.


Pan dyrektor Jacek Mleczko wręczył recytatorom pamiątkowe dyplomy i nagrody.   zobacz zdjęcia

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Opracowały: Magdalena Rumak - Markowska, Monika Kuroń
< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 582 53 08, email: sp11mielec@onet.pl
::
SP 11 Mielec © 2019