Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Dla ucznia arrow Osiągnięcia uczniów arrow Szkolny konkurs poezji patriotycznej

Szkolny konkurs poezji patriotycznej
konkursOjczyzna to wielkie słowo. Pisało o niej wielu wybitnych pisarzy i poetów - jedni sławili piękno jej krajobrazów, inni zachwycali się bohaterstwem ludu czy wreszcie niepowtarzalnością języka i kulturą. Ale wszyscy zgodnie chcieli i nadal pragną, aby Polska była zawsze wolna, piękna i lepsza. My również tym pragnieniem połączeni, zorganizowaliśmy w SP 11 w Mielcu Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej – „O Ojczyźnie naszej dziś chcemy mówić”.

Podczas spotkania uczniowie klas 4 - 8 w obecności dyrekcji i publiczności zaprezentowali wybrane utwory liryczne mówiące o Ojczyźnie. W ten sposób oddali hołd tym wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Oto lista uczestników konkursu:

Wiktoria Szelest – klasa 8c, Agata Rogowska - klasa 7b, Julia Mrozek - klasa 7c Amelka Rączka - klasa 5d, Weronika Szajna -  klasa 6c, Ania Cichoń - klasa 5d, Lilianna Gruszecka - klasa 5d, Wiktoria Żurawska - klasa 7c, Nadia Madej -  klasa 5d, Dominika Gwizdak - klasa 6d, Aniela Ficek - klasa 6d, Weronika Żuk - klasa 4e, Natalia Pytko - klasa 4e, Maja Gancarz - klasa 4e.
Jury w składzie : pani Monika Kuroń, pani Jadwiga Trela, pani Magdalena Rumak-Markowska brało pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, rozumienie tekstu, ogólny wyraz artystyczny, zaangażowanie emocjonalne oraz pomysłowość interpretacji i w ten sposób wyłoniło laureatów:

I miejsce : Weronika Szajna klasa 6c, Natalia Pytko klasa 4e,
II miejsce : Wiktoria Szelest klasa 8c, Julia Mrozek klasa 7c,
III miejsce : Lilianna Gruszecka klasa 5d, Agata Rogowska klasa 7b,
nagroda specjalna : Weronika Żuk klasa 4e.

Pan dyrektor Jacek Mleczko wręczył recytatorom pamiątkowe dyplomy i nagrody.   zobacz zdjęcia

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Opracowały: Magdalena Rumak - Markowska, Monika Kuroń