Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Projekt klas drugich "Polska Niepodległa"

Projekt klas drugich "Polska Niepodległa"

projektUczniowie klas II aktywnie włączyli się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W październiku i listopadzie pracowali metodą projektu. Poznali historię walki Polaków o wolność naszej ojczyzny, a także wybitnych Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. W czasie lekcji czytali legendy o powstaniu naszych stolic - Gniezna, Krakowa i o Warszawy oraz wiersze o naszej ojczyźnie. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości nasi wychowankowie uczestniczyli w marszu niepodległościowym społeczności naszej szkoły, w warsztatach patriotycznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę oraz w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Dworku Oborskich pt. "Nasza niepodległość”.

Reprezentanci klas drugich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej, a wszyscy drugoklasiści nauczyli się hymnu państwowego oraz  kilku pieśni takich jak: " Piechota", " My, Pierwsza Brygada",  "Wojenko, wojenko", " Dziś idę walczyć, mamo". Odbyła się także lekcja dla klasy "O" Przedszkola Miejskiego nr 20 pt." Polskie pieśni patriotyczne".
    W czwartek 22.11.2018 podsumowano realizację projektu. Uczniowie przygotowali prezentację pt. "Polska", śpiewali  polskie pieśni patriotyczne, recytowali wiersze. Drużyny poszczególnych klas II rozwiązywały krzyżówki o Polsce. Cele i założenia projektu zostały zrealizowane. Wszyscy drugoklasiści wykazali się dużą wiedzą o Polsce i historii walki o naszą wolność i niepodległość.    zdjęcia

Opracowała:mgr Lidia Pieróg