Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kreatywna szkoła arrow Projekt klas drugich "Polska Niepodległa"
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Kontakt
 

Projekt klas drugich "Polska Niepodległa"

projektUczniowie klas II aktywnie włączyli się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W październiku i listopadzie pracowali metodą projektu. Poznali historię walki Polaków o wolność naszej ojczyzny, a także wybitnych Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. W czasie lekcji czytali legendy o powstaniu naszych stolic - Gniezna, Krakowa i o Warszawy oraz wiersze o naszej ojczyźnie. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości nasi wychowankowie uczestniczyli w marszu niepodległościowym społeczności naszej szkoły, w warsztatach patriotycznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę oraz w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Dworku Oborskich pt. "Nasza niepodległość”.
 

Reprezentanci klas drugich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej, a wszyscy drugoklasiści nauczyli się hymnu państwowego oraz  kilku pieśni takich jak: " Piechota", " My, Pierwsza Brygada",  "Wojenko, wojenko", " Dziś idę walczyć, mamo". Odbyła się także lekcja dla klasy "O" Przedszkola Miejskiego nr 20 pt." Polskie pieśni patriotyczne".
    W czwartek 22.11.2018 podsumowano realizację projektu. Uczniowie przygotowali prezentację pt. "Polska", śpiewali  polskie pieśni patriotyczne, recytowali wiersze. Drużyny poszczególnych klas II rozwiązywały krzyżówki o Polsce. Cele i założenia projektu zostały zrealizowane. Wszyscy drugoklasiści wykazali się dużą wiedzą o Polsce i historii walki o naszą wolność i niepodległość.    zdjęcia

Opracowała:mgr Lidia Pieróg
 
< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 582 53 08, email: sp11mielec@onet.pl
::
SP 11 Mielec © 2019