Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Kronika wydarzeń arrow Święto Patrona naszej Szkoły
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Kontakt
 

Święto Patrona naszej Szkoły

swietoW dniu 17 października 2018 w naszej Szkole obchodziliśmy uroczyście święto patrona szkoły połączone z 40 rocznicą wyboru kar. Karola Wojtyły na Papieża.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym  pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej, na którą udali się uczniowie wraz z nauczycielami, dyrekcją i pracownikami Szkoły. 

zobacz zdjęcia

Mszę świętą celebrowali księża: ksiądz prałat Janusz Paciorek- proboszcz naszej parafii, ksiądz prałat Wojciech Chochół- proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wojciecha z Trześni, ksiądz Piotr Fela oraz ksiądz Mariusz Czosnyka. Homilię wygłosił ksiądz prałat Janusz Paciorek.
Po mszy nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej 40 rocznicę wyboru kar. Karola Wojtyłę na Stolicę Apostolską i 13 rocznicy zasadzenia wadowickiego papieskiego dębu „ Lolek” z udziałem władz miasta , dyrekcji oraz delegacji uczniowskich.
Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie nagrodami laureatów Miejskiego Konkursu  „Dzień Wyboru Karola Wojtyły na Papieża we wspomnieniach”. Nagrody wręczali pełniący funkcję prezydenta miasta Fryderyk Kapinos i ksiądz prałat Janusz Paciorek. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w postaci montażu słowno- muzycznego, w którym uczniowie wspomnieli dzień 16 października 1978r. oraz znaczenie życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II dla Polski i Świata.
Dzień obchodów patrona naszej szkoły uświetnili swą obecnością  zaproszeni goście : emerytowani nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11, rodzice uczniów, dyrektorzy szkół mieleckich, władze oświatowe miasta z panem Arkadiuszem Gałkowskim dyrektorem Wydziału Edukacji na czele.
Był to dzień wyjątkowy dla życia społeczności szkolnej, która pielęgnuje wartości wynikające z nauczania św. Jana Pawła II.

Opracowała: mgr Jadwiga Gładysz
< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 582 53 08, email: sp11mielec@onet.pl
::
SP 11 Mielec © 2019