Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Kronika wydarzeń arrow Święto Patrona naszej Szkoły

Święto Patrona naszej Szkoły

swietoW dniu 17 października 2018 w naszej Szkole obchodziliśmy uroczyście święto patrona szkoły połączone z 40 rocznicą wyboru kar. Karola Wojtyły na Papieża.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym  pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej, na którą udali się uczniowie wraz z nauczycielami, dyrekcją i pracownikami Szkoły.

zobacz zdjęcia

Mszę świętą celebrowali księża: ksiądz prałat Janusz Paciorek- proboszcz naszej parafii, ksiądz prałat Wojciech Chochół- proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wojciecha z Trześni, ksiądz Piotr Fela oraz ksiądz Mariusz Czosnyka. Homilię wygłosił ksiądz prałat Janusz Paciorek.
Po mszy nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej 40 rocznicę wyboru kar. Karola Wojtyłę na Stolicę Apostolską i 13 rocznicy zasadzenia wadowickiego papieskiego dębu „ Lolek” z udziałem władz miasta , dyrekcji oraz delegacji uczniowskich.
Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie nagrodami laureatów Miejskiego Konkursu  „Dzień Wyboru Karola Wojtyły na Papieża we wspomnieniach”. Nagrody wręczali pełniący funkcję prezydenta miasta Fryderyk Kapinos i ksiądz prałat Janusz Paciorek. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w postaci montażu słowno- muzycznego, w którym uczniowie wspomnieli dzień 16 października 1978r. oraz znaczenie życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II dla Polski i Świata.
Dzień obchodów patrona naszej szkoły uświetnili swą obecnością  zaproszeni goście : emerytowani nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11, rodzice uczniów, dyrektorzy szkół mieleckich, władze oświatowe miasta z panem Arkadiuszem Gałkowskim dyrektorem Wydziału Edukacji na czele.
Był to dzień wyjątkowy dla życia społeczności szkolnej, która pielęgnuje wartości wynikające z nauczania św. Jana Pawła II.

Opracowała: mgr Jadwiga Gładysz