Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Kronika wydarzeń arrow Żywa lekcja historii.

Żywa lekcja historii.

historia9 października 2018 r.  uczniowie klas 4-8  uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Klubu Historycznego „Prawda  i  Pamięć” z Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa „Mściciela” oraz członków GRH im gen. Stanisława Maczka. Nasi  goście przedstawili uczniom sylwetki obu bohaterów - patronów ich grup. Zaprezentowali rekwizyty wojenne – broń, umundurowanie oraz inne akcesoria Po prelekcji, podczas krótkiego konkursu z nagrodami sprawdzili poziom wiedzy historycznej naszych uczniów. Uczniowie otrzymali ciekawe upominki.
A potem nadszedł czas na największą atrakcję przygotowaną przez naszych gości – możliwość przejazdu samochodem terenowym i motocyklami z okresu II wojny światowej na naszym amfiteatrze. Były też rozmowy z członkami grup oraz pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie wpisuję się w obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
                                                                                         Opracowała: mgr Anna Gorczyca