Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Osiągnięcia sportowe arrow Sukcesy reprezentantów SP11 w pierwszych zawodach sportowych roku szkolnego 2018/2019

17 września na stadionie MOSiR Mielec odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w lekkoatletyce. Startowali reprezentanci 19 szkół naszego powiatu. Były to pierwsze zawody sportowe w roku szkolnym 2018/2019. Młodzież rywalizowała w 4 konkurencjach LA – 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantowa i biegu długim (dziewczęta 600m, chł 1000m). Bardzo dobrze spisali się w tych zawodach lekkoatleci Naszej Szkoły zdobywając 2 medale oraz kilka miejsc punktowanych. Opiekunami naszych sportowców byli mgr Jadwiga Gil oraz mgr Ireneusz Szumełda.

zawody      zawody     zawody

Najlepiej wypadł  Jazdan Rajabi zdobywając srebrny medal w biegu na 1000m. Jazdan tym występem zakwalifikował się na finały wojewódzkie (kwalifikowało się 2 pierwszych zawodników z każdej konkurencji), w których będzie reprezentował SP11 i powiat mielecki. Finał wojewódzki IDZ w LA odbędzie się już 25 września w Rzeszowie. Także w biegu długim dziewcząt na 600m rewelacyjnie wypadła Zuzanna Kwiatkowska z kl. 6c, która zdobyła brązowy medal. Do medalu niewiele zabrakło Kacprowi Kłodzie z 6c. Zajął on 4 miejsce w serii finałowej na 60m tylko minimalnie przegrywając z 3 zawodnikami trenującymi w klubie LKS Stal Mielec. Wcześniej Kacper zdecydowanie wygrał swoją serię. Pięknie na długie dystanse pobiegli też Jakub Cichoń (1000m), który zajął 6 miejsce oraz Wiktoria Kozioł (600m) z 8 miejscem – obydwoje z kl. 6c. W biegu na 60m swoje serie wygrali bądź byli drudzy: Patrycja Żurawska z 6d oraz piątoklasiści Wiktor Wróbel, Oskar Majewski i Mateusz Soboń. Wysoko w skoku dal była też Katarzyna Nakonieczny. Wszyscy piątoklasiści uczęszczają do klasy 5c.
                                        Opracował:  mgr Ireneusz Szumełda