Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Osiągnięcia sportowe arrow Szczypiorniści SP11 ze złotem i brązem w ENEA CUP
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Kontakt
 

Szczypiorniści SP11 ze złotem i brązem w ENEA CUP

sport3 czerwca rozegrano turniej finałowy Regionalnej Ligi Młodzieżowej w piłce ręcznej „Enea Cup” upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek, na parkiet wyprowadzona została Flaga Polski oraz odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. W hali przy SP 7 stawiły się najlepsze zespoły w regionie.

 Po kilku tygodniach zmagań wreszcie przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia, więc nie powinno dziwić, że każde ze spotkań stało na bardzo wysokim poziomie, o czym najlepiej niech świadczy fakt, że aż dwa nasze mecze musiały rozstrzygnąć się w rzutach karnych. Miło poinformować, że Mielec tak w młodszej kategorii jak i w starszej, w prawie 100% reprezentowała drużyna złożona z zawodników Naszej Szkoły. Stało się tak, ponieważ w tym roku zawody w piłce ręcznej wygraliśmy w Mielcu we wszystkich rocznikach a w tych, które odbywały się na szczeblu wojewódzkim (Igrzyska Dzieci) zajęliśmy nawet 2 miejsce. Do niedzielnego finału zakwalifikowaliśmy po świetnej grze w półfinale, który rozegrano 30 maja.
Ostatecznie w kategorii młodszej (klasy 4-5) okazaliśmy się najlepsi zdobywając złote medale. Kolejno na drugim oraz trzecim miejscu znalazły się zespoły z Czajkowa i Sichowa (woj. Świętokrzyskie).
W kategorii starszej (klasy 6-7) po niesamowicie wyrównanej walce o zwycięstwie w turnieju zadecydował ostatni mecz, w którym pokonał nas ligowy zespół z Czajkowa. Dzięki temu to szkoła z Cmolasu mogła cieszyć się ze złotych medali. Warto zaznaczyć,  że zwycięzcy  przegrali tylko z nami – po rzutach karnych. Był to bardzo udany rewanż za zeszłoroczną porażkę w rejonie wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Na drugiej lokacie uplasowali się wcześniej wspomniani zawodnicy z Czajkowa, zaś  brązowe medale zawisły na szyjach naszych graczy.
Mielec reprezentowali następujący uczniowie Naszej szkoły: kl. 4-5  Jazdan Rajabi 5d, Kubik Adam 5d, Patryk Wołoszyn 5d, Fabian Lis 5c, Łukasz Pietras 5c, Kacper Kłoda 5c, Mikołaj Wilk 5c, Mikielewicz Piotr 4c, Wiktor Wróbel 4c, Miara Bartłomiej 4b, Majewski Oskar 4b
Kl. 6-7     Patryk Krzysztofek 7d, Kamil Kukla 7d, Tomek Burek 7c, Daniel Soboń 7c, Kuba Lenart 7c, Szymon Strzelczyk 7c, Gracjan Pietryka 7c, Dawid Blicharczyk 7c, Filip Straż 6d, Patryk Kłaczkowski 6c, Karol Maziarski 6c, Kacper Rozmus 6c
Mieleckie zespoły prowadził trener Ireneusz Szumełda a asystentami-opiekunami byli mgr Piotr Kokoszka i mgr Dorota Wieczorek z SP6.
Puchary, medale oraz nagrody MVP wręczył m. in. Prezydent Miasta Mielca - Fryderyk Kapinos.  Jednym z MPV turnieju został wybrany bramkarz Naszej zwycięskiej drużyny – Fabian Lis.  Nieoficjalnym (nie przyznawano nagród) Królem strzelców turnieju grupy starszej był Patryk Krzysztofek. Były to największe zawody sportowe po Finale woj. Igrzysk Dzieci w Przemyślu, w których brali udział uczniowie SP11.
Głównym partnerem turnieju była firma „ENEA”. Podczas półfinału i finału (zawody trwały po 7 godzin) zawodnicy mogli liczyć na ciepły posiłek oraz na lody ufundowane przez „Zieloną Budkę”. Poza tym każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz dyplom.

Tabela końcowa klasy 4-5:
1. Mielec 7 pkt
2. Czajków 6 pkt.
3. Sichów 3 pkt.
4. Malinie 0 pkt.
Tabela końcowa klasy 6-7:
1. Cmolas 7 pkt.
2. Czajków 6 pkt.
3. Mielec 5 pkt.
4. Radomyśl Wlk. 0 pkt.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.          zobacz zdjęcia

Opracował : I. Szumełda

< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 582 53 08, email: sp11mielec@onet.pl
::
SP 11 Mielec © 2019