Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Kronika wydarzeń arrow Sprawozdanie z realizacji projektu interdyscyplinarnego "Kino-Szkoła"

Sprawozdanie z realizacji projektu interdyscyplinarnego "Kino-Szkoła"

kinoKino-Szkoła to Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i seniorów.

W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła  Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Mielcu po raz kolejny przystapiła do tego przedsięwzięcia.  Projekt miał na celu uświadomienie młodym ludziom, że kontakt z odpowiednimi propozycjami kultury współczesnej może modelować ich postawy poprzez dostarczenie wiedzy i wskazanie własnych kierunków rozwoju.
Program napisany został na bazie podstaw programowych, w szczególności języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o sztuce oraz szkolnych programów wychowawczych.

W projekcie  uczestniczyli uczniowie klas 3( kordynator mgr  Wiesława Wrona),   klas 4-6 ( koordynator mgr Magdalena Rumak-Markowska) oraz klas 7 ( koordynator mgr Marta Majka-Przywara)  naszej szkoły.

Proponowana forma przekazu (projekcja połączona z prelekcją przygotowującą do odbioru filmu oraz dyskusją po projekcji) umożliwiła dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, pozwoliła wyciągnąć odpowiednie wnioski  oraz  wskazała wartości potrzebne  w życiu młodych ludzi.

Opracowała: mgr Magdalena Rumak - Markowska