Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Biblioteka szkolna

koronawirus

Przekaż 1 % podatku

podatek

Weź nie truj
ESA

"Masz tę moc!" ebook do bezpłatnego pobrania
moc

Wydawnictwo Olesiejuk udostępniło na swojej stronie darmową książkę elektroniczną o koronawirusie. Książka jest przeznaczona dla dzieci i dla ich rodziców, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób zrozumiały i spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. Do pobrania (PDF).

Wolny dostęp, biblioteki cyfrowe

Lektury.gov.pl Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Polona.pl Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
                                                                                                              Nauczyciele  bibliotekarze

Mądrze Razem w Domu

czytamy Na stronie internetowej „Cała Polska Czyta Dzieciom” dostępne są pomysły dla rodziców jak ciekawie i twórczo spędzić czas z dziećmi – np. „Mydło w dłoń i wirus goń” w wierszu tym Maria Strzałkowska pomaga dzieciom zrozumieć naturę wirusa.  „Tworzymy drzewo genealogiczne rodziny”  Można bezpłatnie pobrać e-book „Pierwsza książka mojego dziecka” czy opowiadanie dla nastolatków pt. „Burza” z tomu  „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”
oraz wiele innych inspirujących propozycji.

Czytajmy!

Uczniowie przebywając w domu możecie sięgnąć po lektury i inne książki dostępne na stronie internetowej: wolnelektury.pl . Można je czytać online, drukować czy słuchać.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję oraz wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im św. Jana Pawła II otrzymała środki finansowe na zakup książek. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 960 woluminów o wartości 15 000 zł.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>